ORLEN Warsaw Marathon nie jest już świętem biegania

ORLEN Warsaw Marathon nie jest już świętem biegania


W najbliższy weekend po raz piąty w Warszawie wystartuje ORLEN Warsaw Marathon. Dla biegaczy przeznaczona jest niedziela, podczas której zostanie rozegrany maraton, bieg 10-kilometrowy i dodatkowo półmaraton handbików.

- Co roku organizacja ORLEN Warsaw Marathon to dla nas duże wyzwanie, ponieważ zależy nam, aby każdy, kto w nim uczestniczy, wspominał wydarzenie jak najlepiej. Gdy w zeszłym roku padały pytania o organizację kolejnej edycji, odpowiadaliśmy, że tak, odbędzie się. Chociaż jednocześnie wspominaliśmy, że może się zmienić formuła imprezy - mówił dziś w stolicy Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Formuła się rzeczywiście zmieniła, ale nie dla biegaczy. Maratończycy pobiegną taką samą trasą, jak przed rokiem i będzie na nich czekać rozbudowane Miasteczko Biegacza.

Organizatorzy zachęcają do udziału w biegu, a jego organizację chwali PZLA i Ministerstwo Sportu.

- Bieganie to styl życia. Mi bieganie jest szczególnie bliskie i cieszę się, że impreza na najwyższym europejskim poziomie odbędzie się już w ten weekend - mówił Minister Sportu Witold Bańka, który w niedzielę, będzie kibicował swojemu teściowi debiutującemu w imprezie.

Nowością w 5. ORLEN Warsaw Marathon jest akcja charytatywna pn. „Dar Serca”, w ramach której biegacze mogą wybrać jedną z 30 fundacji i stowarzyszeń, która otrzyma wsparcie. Bieg jest indywidualny, ale akcja charytatywna to wysiłek drużynowy. Drużyny powstaną poprzez zebranie osób biegnących dla tej samej organizacji. Największa kwota trafi do tej organizacji, która zbierze największą liczbę uczestników.

Kolejna nowość, a właściwie znacząca zmiana to rozszerzenie zakresu ORLEN Warsaw Marathon, który przestał być świętem biegania, a stał się świętem sportu. Zanim swoje zmagania rozpoczną biegacze, dzień wcześniej odbędzie się rodzinny piknik ORLEN Warsaw Games. Jego atrakcją będzie m.in. Marszobieg BiegamBoLubię, strefa lekkoatletyczna, spotkania z olimpijczykami i koncerty muzyczne.

- To impreza dla wszystkich. Ma być także rekompensatą dla mieszkańców, którzy doświadczą problemów komunikacyjnych związanych z OWM - dodał Rafał Pasieka.

Miasteczko Biegacza już stoi, stoiska Expo rozstawione, teraz czas na regenerację przed biegiem.

- Niech nadchodzący weekend będzie czasem bicia rekordów, pokonywania swoich słabości i barier, biegania i dobrej zabawy - życzył biegaczom Mirosław Kochalski z Zarządu PKN ORLEN.

Obszerne relacje z ORLEN Warsaw Marathon przez cały weekend w naszym portalu.

IB


Polecamy również:


Podziel się: