ORLEN zatankuje... imprezę triathlonową!


Opublikowane w pt., 10/08/2018 - 13:10

Paliwowy gigant został sponsorem tytularnym zawodów OceanLava Triathlon Poland Bydgoszcz Borówno. To nowy rynek dla płockiej marki.

Od kilku lat ORLEN wspiera wiele dyscyplin, począwszy od lekkiej atletyki, przez siatkówkę czy sporty motorowe. Rozgrywany w stolicy Orlen Warszaw Marathon stał się jedną z wizytówek firmy. Dodatkowo w tym roku marka wesprze posiadający bogatą historię Maraton Solidarności w Gdańsku.

Teraz spółka postanowiła zaangażować się triathlon. Wybór padł na OceanLava Triathlon Poland Bydgoszcz Borówno. Impreza organizowana jest od 1997 roku. W ramach zawodów rozgrywane są Mistrzostwa Polski na dystansie pełnym (3,8 km pływania / 180 km jazdy rowerem / 42 km biegu).

W ramach zawodów odbywają się zmagania na dystansie 70.3 (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1km biegu). Co więcej, po raz pierwszy podczas Triathlon Polska zostaną rozegrane zawody na dystansie SPRINT w formule No-Drafting (750 m - 20 km - 5 km). Start znajduje się nad Jeziorem Borówno, a meta przy stadionie Zawiszy w Bydgoszczy.

ORLEN OceanLava Triathlon Poland Bydgoszcz Borówno odbędą się 19 sierpnia. Na starcie stanie m.in. znany kolarz Sylwester Szmyd, który rywalizować będzie w sztafecie. Zawody zaliczane są do cyklu OceanLava Planet, odbywającego się głównie w Europie, m.in. na Cyprze, Malcie, w Portugalii, Hiszpanii, Irlandii, Słowenii czy Czarnogórze.

Strona imprezy: http://triathlonpolska.pl/

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce