Oscar Pistorius jak Jesse Owens

Opublikowane w pt., 14/12/2012 - 11:43

Oscar Pistorius, niepełnosprawny sprinter biegający na specjalnych protezach z włókna węglowego po raz kolejny zadziwia. Po udanych startach w rywalizacji z pełnosprawnymi zawodnikami tym razem zawodnik z RPA wygrał rywalizację z... koniem. Do nietypowego wyścigu doszło w Dausze.

W przeszłości z koniem ścigał się także legendarny Jesse Owens. Bieg w Katarze , który był częścią imprezy pod hasłem "Szybki jak wiatr" odbył się na nietypowym dystansie 115 metrów.

Pistorius biegł po tartanowej bieżni, a obok niego po piachu biegł koń. Niepełnosprawny lekkoatleta uzyskał ogromną przewagę zaraz po starcie i zdecydowanie pokonał czworonożnego przeciwnika.

Podczas tegorocznych Igrzysk  Paraolimpijskich w Londynie Pistorius wywalczył trzy medale - złoto w biegu na 400 m i sztafecie 4x100 m oraz srebro na 200 m. Z kolei w Igrzyskach Olimpijskich 2012 odpadł w półfinale 400 m.

Kilka miesięcy temu w Warszawie na stadionie „Orła”  zajął piąte miejsce w sprincie na 100 m podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej.