Osobno, a jednak razem…. Biegali solo w Lesie Łagiewnickim


Opublikowane w pon., 06/07/2020 - 09:27

Akademia Sport i Zdrowie, organizator takich imprez jak Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run i Biegu 3 Króli, zorganizował pierwsze po długiej przerwie zawody biegowe. Impreza odbyła się w sobotę 4 lipca w Lesie Łagiewnickim, oczywiście z zachowaniem obowiązujących restrykcji związanych z pandemią. Impreza miała patronat Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

„Biegaj bezpiecznie - Biegaj sam i nie sam”

Pod takim hasłem odbył się pierwszy bieg dla grupy 50 osób. Uruchomiono kategorię open z bardzo ciekawą formułą.

Pobiegliśmy na dystansie ok. 5. km po ścieżce, której start i meta znajdują się w sąsiedztwie siedziby Szlaku Konnego przy ulicy Wycieczkowej 86 w Łodzi. Start zawodników następował w odstępach co 15 sekund, w kolejności numerów startowych. Zwyciężał zawodnik, który uzyskał najlepszy wynik. Rywalizacji towarzyszyła przesympatyczna atmosfera.

Co mogę powiedzieć o swoim biegu?

Pobiegłem z numerem 47. Nie było wyboru, trzeba było gonić stawkę. I goniłem. Po kolei wyprzedzałem tych biegnących przede mną. Muszę zauważyć taka formula dodaje motywacji, szczególnie jeśli startujesz z ostatnimi. Trudność jest w tym, że biegniesz sam, nie widzisz swoich bezpośrednich konkurentów, nie znasz ich czasów. To zupełnie inna bajka niż wspólny start.

Jest jakaś stawka liderów z przodu i tylko kombinujesz, czy atakować na pół kilometra do mety czy może na ostatnich 100 metrach. Musisz pracować na czas w ciągu całego dystansu. Ale można się dostosować.

Finalnie zabrakło mi 2 sekund do drugiego miejsca i 1 minuty do wygranej. Czas 19.38 wobec faktu, że trasa była niełatwa, uważam za fajną inaugurację sezonu i dobry prognostyk przed kolejnymi startami.

Jestem bardzo zadowolony, czas pandemii spowodował brak możliwości startów w imprezach biegowych i wspólnych treningów. Cieszę się że powoli wracamy do imprez biegowych, do normalności. Oby tak dalej!

Wiktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce