Ossona Cup w Częstochowie: odsłona trzecia


Opublikowane w czw., 18/07/2013 - 15:48

Ossona Cup to cykl biegów górskich, który swoją nazwę wziął od jednego ze wzniesień w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Za nami już dwie z sześciu rund pucharu. Do tej pory za każdym razem pierwszy na mecie był Piotr Koń, który startował na najdłuższym 12-kilometrowym dystansie. Podczas ostatnich zawodów jego czas wynosił 00:52:05 i dwie minuty przewagi nad drugim zawodnikiem.

Najbliższa szansao zmierzenia się z górą będzie już w najbliższą niedzielę 21 lipca w Częstochowie. Dla startujących przewidziane są trzy dystanse 4 km, 8 km (2 pętle po 4 km każda) i 12 km (3 pętle po 4 km). Jak zapowiada organizator, trasa jest wymagająca. ? Przewyższenie na jednej pętli wynosi 250 metrów, więc to daje bardzo w kość ? mówi Łukasz Maletz organizator biegu.

Sama trasa będzie bardzo ciekawa. ? Trasa jest interwałowa i składa się ze stromych podbiegów i zbiegów. Mamy też fragment wypłaszczenia i długi łagodny podbieg po trawie. Następnie zbieg po kamieniach i wdrapywanie się ostro pod górę. Stamtąd do mety pozostaje około 500 metrów, które wydają się płaskie, bo przewyższenie ma tu ?tylko? 40 metrów ? opisuje organizator.

Profil trasy:

Start zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.  Centrum zawodów znajdować się będzie na polanie przy ul. Legionów. Dojazd autobusami linii: 11 i 35. Rejestrować można się przez internet (20 zł) lub w biurze zawodów (30 zł). Jak do tej pory uczyniło to ponad 30 osób. ? Jak na bieg górski w Częstochowie, jest to niezła frekwencja. Tym bardziej, że w międzyczasie rozgrywane jest Grand Prix Częstochowy. Liczyliśmy na większą frekwencję, jednak kilka imprez pokryło się z innymi, które są w Polsce, ale nie jest źle ? mówi Łukasz Maletz.

Nagroda główna za cały cykl Ossona Cup, jak na razie jest niespodzianką. Każdy, kto ukończy 6 rund cyklu, otrzyma pamiątkowy medal. Za pojedynczy bieg uczestnicy otrzymują dyplomy. ? Nagradzani są też mieszkańcy powiatu częstochowskiego ? dodaje Łukasz Maletz, zapraszając do udziału w biegu szczególnie mieszkańców regionu.

Oficjalna strona zawodów: http://ossonacup.pl/

Regulaminy: http://ossonacup.pl/regulaminy/

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce