Ostatnie pakiety na Sky Tower Run we Wrocławiu


Opublikowane w czw., 09/05/2019 - 15:06

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja zawodów Sky Tower Run, podczas których komplet ponad tysiąc biegaczy pokona 1142 schody, aby dotrzeć do mety zlokalizowanej na 49 piętrze wieżowca. Impreza ma rangę Mistrzostw Polski w Towerrunningu i wszystko wskazuje, że 26 maja w stolicy Dolnego Śląska pobiegnie komplet uczestników.

Jak czytamy w komunikacie prasowym organizatora, start we Wrocławiu potwierdził już Piotr Łobodziński - czterokrotny zwycięzca Sky Tower Run i rekordzista „trasy” biegu – 4:52.

- Start serii elity z roku na rok jest coraz mocniej obstawiony. Niewątpliwą zachętą są wysokie nagrody pieniężne: 5000, 3000 i 1000 zł, ale również chęć zdetronizowania mistrza, Piotra Łobodzińskiego. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już wkrótce! Zapraszam wszystkich chętnych, kategorii jest sporo, warto spróbować swoich sił i przeżyć fantastyczną sportową przygodę - zaprasza Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław.

W Sky Tower, w dniach 25-26 maja, trwać będzie wielkie energetyczne święto sportu i zdrowia. Na miejscu czekać będzie moc atrakcji dla całych rodzin, konkursy z nagrodami oraz duża dawka aktywności fizycznej i wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia. Udział w wydarzeniu zapowiedziały znane osobistości świata sportu i fitness, ale organizatorzy nie zdradzają jeszcze nazwisk.

Wiemy na pewno, że wydarzenie poprowadzą Bożydar Iwanow - dziennikarz sportowy telewizji Polsat oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 maja do północy za pomocą internetowego formularza, dostępnego na: www.skytowerrun.pl. Opłata - cegiełka za udział w biegu wynosi 60-100 zł. Limit miejsc jest ograniczony, a lista startowa zapełniona już prawie w 100% - informuje organizator.

Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 000 m2. Na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną.

Źródło: Organizator

fot. Adrian Szczekutowicz, Ambasador Fesitiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce