Oszustka złapana - wsiadła na rower, by szybciej pokonać maraton w Szanghaju


Opublikowane w pon., 25/11/2019 - 08:59

Minął zaledwie tydzień od maratonu w Szanghaju, a już miejsce sportowych informacji o rekordzie trasy kobiet, zastępują doniesienia o oszustwach. Co najmniej 3 osoby zostały ukarane przez organizatorów za różnego typu naruszenie regulaminu.

Na czoło w tej grupie wysuwa się kobieta, która nie dość, że pokonywała trasę  z obcym numerem startowym, to jeszcze została przyłapana na rowerze. Została ukarana dożywotnim zakazem startów. Mężczyzna, do którego należał numer startowy, a zdaniem organizatorów, wiedział o kolarskich planach kobiety i się im nie przeciwstawił, również spotkał się zakazem startów, chociaż w krótszym wymiarze. Z kolei uczestnik z numerem F60089 został ukarany dyskwalifikacją i dwuletnim zakazem startów, gdy okazało się, że nie jest tym, za kogo się podawał.

Materiał telewizji Knews dostępny TUTAJ

Pomysł, by ułatwić sobie maraton jazdą na rowerze nie jest nowy. Na początku roku pisaliśmy o wydarzeniach z trasy maratonu w Xuzhou. Tam, również biegaczka została przyłapana na rowerze i to nie raz. Za pierwszym razem dostała ostrzeżenie, ale nie przerwała jazdy. Kilka kilometrów dalej kamery znów nagrały, jak używa roweru. Również dostała dożywotni zakaz startów. Xuzhou stało się areną także innego typu nieprawdopodobnych zdarzeń. Kibice uznali, że coś im się od organizatorów należy i zajęli się rabowaniem wody, bananów, a nawet mebli z punktów kontrolnych.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce