Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich na nowych trasach


W tym roku organizatorzy z Ultra Beskid Sport i Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy. Najciekawszą są dwie nowe konkurencje: Bieg 5 Schronisk (43 km) i Bieg 3 Schronisk (25 km). Oba zakończą się finiszem w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej. Dzieci wystartują w Biegu Małego Mistrza. Start 24 czerwca. 

To trzecia edycja ciekawej imprezy biegowej w Bielsku-Białej. Centrum zawodów funkcjonować będzie w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem. 

Rano o godzinie 9:00 biegacze wystartują w maratonie górskim – Biegu 5 Schronisk. Trasa o długości 43km ma 2090 m przewyższenia. Zostanie poprowadzona przez dużą część Beskidu Śląskiego. Zawodnicy przebiegną obok pięciu schronisk górskich. 

O godzinie 10:00 wystartuje półmaraton górski – Bieg 3 Schronisk. Trasa ma 25,3 km i 1150 m przewyższenia i poprowadzi biegaczy po szlakach turystycznych. Atrakcją biegów jest m.in. finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej.

- Zapraszamy biegaczy, którzy chcą zmierzyć się z niełatwymi górskimi dystansami: 25 km bądź 43 km. Na obu dystansach biegacze będą mieli możliwość zapoznać się z pięknymi terenami Beskidu Śląskiego. Spora liczba punktów odżywczych na trasie pozwoli zawodnikom w dużym komforcie zmierzyć się z tymi dystansami. Najlepsi otrzymają nagrody. Każdy z uczestników otrzyma piękny pamiątkowy medal oraz bogaty pakiet startowy. Będzie wiele atrakcji dla biegaczy, ale aktualnie nie chcemy podawać szczegółów, będziemy o nich informować sukcesywnie. Zapisy już trwają. Prosimy nie czekać z zapisami na ostatnią chwilę, gdyż wprowadziliśmy limity na oba biegi - zaprasza Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

Zapisy dla dorosłych rozpoczęły się początkiem kwietnia br. Opłata za udział w półmaratonie wynosi 59 zł, a w maratonie - 79 zł (ceny do końca kwietnia).

Szczegóły zawodów w KALENDARZU IMPREZ.

W ostatnią sobotę czerwca będą zorganizowane również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży. - O szczegółach będziemy informować - zapowiada organizator. 

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a partnerem głównym jest Gmina Bielsko-Biała.

mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: