Padły dwa REKORDY POLSKI w biegu 6-dniowym!

Opublikowane w czw., 16/05/2019 - 12:46

Polscy uczestnicy EMU 6 Days 2019 znów dokonali wielkich rzeczy. Drużynowo zajęli piąte miejsce, przebiegając wspólnie ponad 2000 km.

Indywidualnie również nie zabrakło sukcesów. Joanna Biała zakończyła niemal tydzień biegania wynikiem 630,238 km. Zajęła trzecie miejsce w rywalizacji pań i 16. w klasyfikacji open. Na dodatek jej wynik to nowy rekord Polski!

Rekordzistą kraju w biegu 6 dniowym został także Andrzej Wereszczak, który uplasował się najwyżej wśród Polaków, zajmując z rezultatem 757,212 km szóste miejsce open.

Co ciekawe, nie wszyscy Polacy są zadowoleni ze startu. Łukasz Jarocki, który z wynikiem 609,848 (po korekcie ponad 610 km) zajął 20. miejsce w open wśród niemal setki zawodników i był najmłodszym finalistą w pierwszej dwudziestce, nazwał swoje osiągnięcie rozczarowującym.

Jednak i Łukasz i cała polska ekipa w niesprzyjających warunkach pogodowych dali z siebie wszystko. Kamil Gwóźdź łączył rolę biegacza i reportera, dokumentując kolejne dni zmagań na kilometrowej pętli. To mu nie stanęło na drodze, by nabiegać 553,312 km i zająć drugie miejsce w kategorii wiekowej!

W czołówce biegu do ostatniej chwili wiele się działo. Wydawało się, że biegnący na pozycji lidera Włoch, ma wystarczającą przewagę, by już nikt nie odebrał mu zwycięstwa. Stało się jednak inaczej. Kryzys przyszedł w nieodpowiednim momencie i Marchesi Tiziano spadł na drugie miejsce. Tymczasem Dan Lawson za wszelką cenę chciał złamać 900 km. Brytyjczyk dopiął swego. Linię mety przecinał jako zwycięzca z dorobkiem 919,405 km na koncie. Wszystko dlatego, że według relacji jego ekipy, jeszcze długo był tak „nakręcony”, że nie był w stanie zejść z pętli po 900 km.

Dla Brytyjczyka wygrana jest doskonałą okazją do promowania swojej idei nieśmiecenia i niemarnowania ubrań biegowych. Jego ciuchy i buty, w którym pobiegł na Węgrzech, były używane.

Wśród pań zwyciężczynią została Tina Anderson z dorobkiem 704,383 km.