parkrun Polska zyskał potężnego mecenasa


Opublikowane w pt., 13/04/2018 - 09:28

Santander Consumer Bank został sponsorem głównym projektu parkrun Polska w 2018 roku.

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce, z szeroka ofertą kredytową i lokat. Firma aktywnie angażuje się w liczne inicjatywy zachęcające Polaków do aktywnego trybu życia. Jest m.in. organizatorem Akademii Zdrowia Santandera, z bezpłatnymi treningami nordic walking. Ambasadorką cyklu jest Justyna Kowalczyk.

Współpraca Santandera z parkrun pozwoli na dalszy rozwój tego biegowego projektu w naszym kraju.

– Niezmiernie cieszymy się z rozpoczętej współpracy, która pozwoli na dalszą promocję powszechnej aktywności fizycznej wśród Polaków oraz zachęcanie kolejnych grup do regularnego udziału w parkrun na terenie całego kraju. Wierzymy, że wspólne działania podejmowane w ramach naszej współpracy pozwolą nam nie tylko zwiększyć liczbę lokalizacji naszych biegów ale również sprawią, iż regularny ruch na świeżym powietrzu zyska tysiące nowych zwolenników – powiedział Jakub Fedorowicz, koordynator parkrun Polska.

Pakrun to darmowe biegi na dystansie 5 km, rozgrywane w kilkuset lokalizacji na całym świecie w każdą sobotę o godzinie 9:00. W Polsce biegi parkrun są obecne w 53 lokalizacjach: Augustów, Białystok, Bydgoszcz, Chrzanów, Cieszyn, Dąbrówka, Działdowo, Elk, Gdansk, Gdansk Południe, Gdynia, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Gostyń, Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Jelenia Gora, Kalisz, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kołobrzeg, Konstancin-Jeziorna, Kościan, Koszalin, Kraków, Kutno, Leszno, Łódź, Lubin, Olsztyn, Opole, Pabianice, Poznan, Pruszków, Rumia, Rzeszów, Skierniewice, Skorzec, Świdwin, Świnoujście, Szczecin, Szczecinek, Tczew, Torun, Tychy, Warszawa-Brodno, Warszawa-Praga, Warszawa-Ursynów, Warszawa-Żoliborz, Wolbrom, Wroclaw, Żary i Charzykowy.

Do startu wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej, a następnie wydrukowanie i przyniesienie z sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja jest jednorazowa - po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.

Strona cyklu: www.parkrun.pl

red. / mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się: