„Partyzancki” Bieg Tropem Wilczym w Nowym Sączu


Opublikowane w ndz., 28/02/2016 - 19:01

Ideą biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Bieg w Nowym Sączu był jednym z ponad 160 rozgrywanych w całej Polsce z tej okazji. Mimo, że miasto nie posiada na swoim obszarze wielkich lasów, organizatorom udało się zachować charakter partyzancki biegu. Pogoda dopisała, trasa też była stworzona do biegania więc wszystko zapowiadało dobry bieg i tak też było.

Zawody zaczęły się o godzinie 11:40 rozdaniem koszulek i pakietów startowych. Potem już tylko rozgrzewka i start biegu o godzinie 12:40. Trasa - 1983m - nawiązywała do roku, w którym zmarł ostatni żołnierz wyklęty. Impreza przebiegła sprawnie, a biegacze doskonale wiedzieli w jakim wydarzeniu biorą udział. To ważne, bo takich biegów jak ten - patriotycznych, z historią w tle - nie organizuje się co tydzień.

Rozdanie nagród zwycięzcom oraz medali i upominków pozostałym uczestnikom miało miejsce w Sali Przemienienia na ul. Ducha 2, obok kościoła pw. Św. Małgorzaty o godzinie 14.00. Tu zosrganizowano także wykład o Żołnierzach Niezłomnych, projekcję filmu, koncert patriotyczny... To był szczególny dzień, szczególny bieg...

Dariusz Gruca, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce