„Path to Everest” Kiliana Jorneta dostępny online dla wszystkich


Opublikowane w czw., 13/12/2018 - 14:33

Droga Kiliana Jorneta na Everest obfitowała w emocje, konflikty, łzy i przede wszystkim wysiłek. Rozpoczęła się w 2012 r. Katalończyk od tamtego czasu skreślił już z listy wszystkie szczyty zaplanowane w projekcie „Summits of my life”. Ukoronowaniem rekordowych wejść m.in. na Elbrus, Mont Blanc, Matterhorn czy Aconcaguę było dwukrotne wejście na Mont Everest. Zdobywanie najwyższego szczytu na świecie, stało się wyzwaniem dla całej ekipy i bliskich znanego biegacza.

Jak najbliżej tych emocji starali się być realizatorzy 80-minutowego filmu „Path to Everest”, którzy towarzyszyli Jornetowi w drodze na szczyt. O wypowiedzi poprosili m.in. partnerkę życiową Emilie Forsberg i mamę - Nurię Burgadę.

Wyczyny Katalończyka oceniają również Reihold Meissner - pierwszy zdobywca 14 ośmiotysięczników, który w 1978 r. jako pierwszy wszedł na Mount Everest bez tlenu, Peter Habeler - prekursor beztlenowej wspinaczki, który w 1978 r. wchodził razem z Messnerem na najwyższy szczyt i Bruno Brunod - były rekordzista Matternhorn.

Film na dużym ekranie można oglądać w Europie w ramach festiwalu Mountains on Stage. Dzisiaj do kin idą m.in. mieszkańcy Fryburga, Utrechtu i Strasburga. Według dystrybutora filmu, Polacy także będą mieli taką szansę, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

W oczekiwaniu na premierę, można zobaczyć ten film online. Po amerykańskiej premierze, od kilku dni jest już dostępny dla widzów na całym świecie. Dostęp do niego kosztuje 41.66 zł. Niestety nie ma polskiej wersji językowej.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce