Patrycja Bereznowska w Orlen Teamie. Pierwsza ze świata ultra

 

Patrycja Bereznowska w Orlen Teamie. Pierwsza ze świata ultra


Opublikowane w pt., 07/02/2020 - 20:08

Sukcesy Patrycji Bereznowskiej zostały docenione przez jednego z największych mecenasów sportu w Polsce. Mistrzyni i rekordzistka świata, wielokrotna medalistka MŚ i ME w biegach ultra 24H i 48H (w 2019 brąz indywidualnie i srebro w drużynie na MŚ 24H w Albi), triumfatorka i rekordzistka trasy jednego z najtrudniejszych biegów świata Badwater 135 i etapowego Iron Run na Festiwalu Biegowym w Krynicy, została członkinią Orlen Teamu

Patrycja Bereznowska ultra biegaczką 2019 roku IAU?

PKN Orlen to największy sponsor polskiej królowej sportu, od lat generalny sponsor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Czołowi zawodnicy mają też z Polskim Koncernem Naftowym indywidualne kontrakty w ramach Orlen Teamu.

Spośród biegaczy ze wsparcia firmy korzystali do tej pory niemal wyłącznie sportowcy rywalizujący na bieżni. Wyjątkiem był Henryk Szost. Rekordzista Polski w maratonie należał do Orlen Teamu od początku 2013 do końca stycznia 2017 roku.

Henryk Szost kończy współpracę z PKN Orlen

Patrycja Bereznowska jest w tym gronie pierwszą biegaczką ultra. Obecnie do lekkoatletycznego Orlen Teamu należy dwadzieścioro reprezentantów Polski w lekkiej atletyce. Ponad połowa z nich (13) to biegacze: Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Aleksandra Gaworska, Sofia Ennaoui, Anna Sabat, Łukasz Krawczuk, Karol Zalewski, Rafał Omelko, Jakub Krzewina, Patryk Adamczyk i Krystian Zalewski.

Tylko ten ostatni, wicemistrz Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami (2014), ma jeszcze coś więcej wspólnego z biegami ulicznymi. W ubiegłym roku z powodzeniem zadebiutował w półmaratonie, stając na podium zawodów w Gdyni i Poznaniu i doprowadzając rekord życiowy do wyniku 1:02:34.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce