Paulina Wywłoka wygrywa Ultra Dolomites! [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w ndz., 30/06/2019 - 11:07

Pierwsza edycja Ultra Dolomites zakończyła się polskim sukcesem!

Paulina Wywłoka z Salco Garmin Teamu, wicemistrzyni Biegu 7 Dolin 100 km w 2018 r., była pełna obaw przed startem w 87-kilometrowym, nowym biegu rozgrywanym w ramach Lavaredo Ultra Trail. Do pokonania było wszak 4600 m w górę, w tym długi podbieg z przewyższeniem 1400 m, oraz 4250 m zbiegów. Wątpliwości okazały się jednak nieuzasadnione.

„Na szczęście dziś był ten dobry dzień. Bez żadnych dolegliwości żołądkowych itp. Noga podawała. Plany treningowe przyniosły efekty. Oczywiście plan na bieg też był. No i oczywiście nie było łatwo” - pisała na swoim profilu Paulina Wywłoka, która nie kryła emocji po przecięciu wstęgi. „Zapamiętam ten dzień do końca życia” - pisała szczęśliwa zwyciężczyni, która na trasie spędziła nieco ponad 11 godzin (11:05:33).

Za Pauliną do Cortiny przybiegła Bertine De Vries. Holenderka straciła do naszej biegaczki równo 14 minut. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Delphine Avenier z czasem 12:12:24.

W czołowej dziesiątce (na 7 miejscu) ukończyła Ultra Dolomites jeszcze jedna Polka - Lucyna Walaszczyk.

Rywalizację mężczyzn wygrał z czasem 8:50:46 Hiszpan Andreu Simon Aymerich. Biegacz z cukrzycą typu 1 jest ubiegłorocznym mistrzem Hiszpanii w biegach ultra.

Na drugim miejscu bieg ukończył Włoch Stefano Rinaldi z wynikiem 09:10:23. Trzecią lokatę zajął Scott Hawker z Nowej Zelandii (9:18:47).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został 56 na mecie Piotr Perkowski. „Nie minęły dwa kilometry a tu bęc. Mijając kolejnych biegaczy i starając się nadrobić stratę, próbowałem wcisnąć żel, a zamiast tego spektakularna gleba. Cały pokiereszowany, szybko się zebrałem i leciałem dalej, ale już na spokojnie, żeby bez przygód dotrzeć do mety.” - pisał Piotr, który finiszował z wynikiem 13:10:46.

Polacy byli trzecią nacją pod względem liczby startujących! Cudzoziemcy stanowili ponad połowę startujących w Ultra Dolomites.