Piastowska Piątka drugim startem trzeciego sezonu Agrobex 5/5


Opublikowane w sob., 25/05/2019 - 09:15

W marcu w Zalasewie, w maju w Pobiedziskach. – Zapraszamy na drugi bieg cyklu Agrobex 5/5. 26 maja startujemy na 5 km w ramach 6. Piasowskiej Piątki, przy Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego – zapraszają organizatorzy.

W wiosennej aurze, na Szlaku Piastowskim rywalizować będzie ponad 200 sportowców (wszystkie pakiety zostały już wykupione), którzy wystartują sprzed Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego, a potem pobiegną koło Grodu Pobiedziska i wokół jeziora. Na zwycięzców, już tradycyjnie, czekać będą medale, które razem z pozostałymi z Cyklu Biegów Agrobex tworzą kolekcję, a także drobne upominki i posiłek regeneracyjny.

– Biorąc udział w biegu w Pobiedziskach, aktywnie i na sportowo kultywujemy historię, ponieważ według legend właśnie w tym grodzie w 1000 roku w drodze z Poznania do Gniezna mieli się zatrzymać i biesiadować król Polski Bolesław Chrobry i cesarz niemiecki Otton III – mówi Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor biegów.

Majowe zawody są zaliczane do całej serii wydarzeń biegowych Agrobex 5/5. Majowy bieg w Pobiedziskach został objęty patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska Ireneusza Antkowiaka.

6. Bieg Agrobex Piastowska Piątka to drugi start w ramach już trzeciej serii wydarzeń biegowych. Majowe i wszystkie kolejne zawody w tym roku kalendarzowym wliczane będą do III Cyklu Biegów Agrobex 5/5, a ich suma pozwoli wyłonić i nagrodzić najlepszych z najlepszych. Następna edycja, zaplanowana na 30 czerwca, odbędzie się też w Pobiedziskach. Ponadto organizatorzy zaplanowali już starty na okres po wakacjach, konkretnie na jesień. Biegacze staną do rywalizacji 14 września w 2. Biegu Agrobex Wartka Piątka w Poznaniu.

Cały Cykl Biegów Agrobex 5/5 zostanie oficjalnie zakończony w Zalasewie w listopadzie, przy Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Jana Heweliusza 26. Bez względu na miejsce zawodów, rywalizacja zawsze przebiega na trasie 5 km. Jak podkreślają organizatorzy, trzeba ukończyć co najmniej trzy dowolne biegi, aby być sklasyfikowanym w całym Cyklu.

Każdy bieg cyklu wyróżnia się świetną atmosferą i kameralnym charakterem. Limit uczestników wynosi zwykle od 200 do 250 osób, w zależności od wydarzenia. Serię biegów zapoczątkował i wspiera deweloper Agrobex. – To ważny element naszej społecznej odpowiedzialności biznesu. Konsekwentnie promujemy zdrowy, aktywny styl życia. Służy temu także założona Szkółka Biegowa, w której może wziąć udział każdy zainteresowany, bez względu na stopień zaawansowania biegowego. Zapraszamy na treningi, które odbywają się w każdy wtorek na Osiedlu Zamoyskiego w Zalasewie, pod okiem maratończyka – podsumowuje Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce