Pięć oryginalnych rekordów na maratonie w Toronto

Opublikowane w czw., 23/10/2014 - 10:38

Aż pięć rekordów zostało pobitych podczas niedzielnego Scotiabank Toronto Waterfront Marathonu. Co ciekawe, żaden z nich nie padł łupem zwycięzcy imprezy.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Kenijczyk Laban Korir z dobrym wynikiem 2:08:15. Jednak dla wielu prawdziwymi bohaterami byli inni biegacze.

Podczas zawodów – w programie był też półmaraton – kibice byli świadkami kilku epickich pojedynków np. Supermena z Flashem. Warto dodać, że równie ważny co wynik tej rywalizacji był osiągnięty czas. Dlaczego? Ponieważ przebrany za Flesha Stéphane Hetherington, podobnie jak sześciu innych śmiałków postawiło sobie za cel pobić Rekord Guinness w niezwykłych konkurencjach. Pięciu się to udało. Oto oni:

Stéphane Hetherington (na zdjęciu) został najszybszym zawodnikiem, który przebiegł półmaraton w stroju superbohatera. Jego czas to 1:17:30. Co ciekawe Hetherington w stroju Flesha uzyskał również świetny rezultat podczas maratonu w Toronto w 2012 r. Jego wynik to: 2:33:58.

Start Flesha był pretekstem do zbiórki pieniędzy dla fundacji Hands Across the Nation, które będą przeznaczone na budowę szkoły w Donéguéla, w Mali.

Michal Kapral ustanowił Rekord Guinnessa w półmaratonie podczas, którego uprawiał joggling (jest to specyficzna dyscyplina sportu łącząca jogging i żonglerkę trzema piłeczkami). Jego czas to 1:20:40. Kapral wcześniej z piłeczkami przebiegł najszybciej maraton – czas 2:50:12 i 10 km - 36 min 27 sec.

W Toronto jego kibice zbierali pieniądze dla organizacji People To People Canada pomagającej sierotom z Etiopii chorym na AIDS.

Jeremiah Sacay jest pielęgniarzem ze szpitala w Toronto i został najszybszym biegaczem w historii, który pokonał trasę maratonu w stroju bejsbolisty. Jego czas to 3:47:35.

Dla Bridget Burns to był szósty maraton w życiu i drugi rekord. Po raz pierwszy została najszybszą zawodniczką przebraną w strój bokserski, teraz wystąpiła w mundurze opiekuna zwierząt. Założyła koszulę i spodnie w khaki, miała brązowy pas i kapelusz safari. Dodatkowo przebiegła maraton z pluszakiem pod pachą. Czas Bridget Burns to: 4:08:17. Biegaczka zbierała na organizację: Friends of High Park Zoo

Lindsay Santagato została najszybszym maratończykiem w mundurze strażaka. To był jej trzeci bieg na dystansie 42 km i 195 m. i pierwszy rekord. Lindsay Santagato pokonała trasę w 5:38:51 i poprawiła poprzedni rezultat o godzinę i osiem minut.

Lindsay Santagato jest z wykształcenia strażakiem i pełni służbę jako ochotnik. Podczas biegu zbierała pieniądze na Canadian Liver Foundation. - Wybrałam CLF, ponieważ mój brat umarł na wątrobę i niewydolność nerek. Biegłam ten maraton z myślą o nim - powiedziała na mecie amerykańskim dziennikarzom.