Piekło Północy. Trailowy debiut na Kaszubach


Opublikowane w ndz., 31/03/2019 - 23:40

Na sportowej mapie Polski debiutuje Piekło Północy. To nowy bieg trailowy przebiegający przez urokliwe, ale i bardzo trudne terenowo zakątki Pomorza. Organizator - stowarzyszenie Ultra Way - przygotowuje 4 trasy o łącznej długości ponad 240 kilometrów. Zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca (31.05-1.06.2019).

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Ultra Way założone przez uczestników biegów ultra w całej Polsce: Dariusza Rewersa (wielokrotnego zwycięzcę zawodów na dystansie ultra), Krzysztofa Romana (triathlonistę, biegacza na orientację, ultrasa) i Rafała Bieszkego (biegacza ultra i kolarza). - Powiedzieliśmy sobie, że jako trójka przyjaciół, która wielokrotnie spotykała się na biegowych trasach, możemy zrobić coś fajnego dla innych biegaczy - mówi Dariusz Rewers.

- Przyszedł czas, żeby nie tylko biegać i korzystać z inicjatyw innych, ale podzielić się z biegaczami okolicą, którą my doskonale znamy - kontynuuje Rewers. - Trochę czasu minęło, zanim oszlifowane marzenie nabrało realnych kształtów. Ale w końcu od pomysłu przeszliśmy do działania i Piekło Północy czeka już na śmiałków, którzy będą chcieli zmierzyć się z wyzwaniem.

W zawodach weźmie udział ponad 500 uczestników. - Trasy wytyczyliśmy przez przepiękne tereny północnych Kaszub, które w wielu miejscach są jeszcze naturalnie dziewicze i nieodkryte przez inne imprezy biegowe - mówi Dariusz Rewers. Na uczestników Piekła Północy czekają wzniesienia morenowe, morze, plaża, Puszcza Darżlubska, Wysoczyzna Żarnowiecka, klify nadmorskie, Zatoka Pucka oraz tereny bagniste i polodowcowe. - Trasy będą obfitowały w zbiegi i podbiegi, łączna suma podejść na najdłuższym dystansie to ponad 4000 m - informuje nas organizator.

Bazą Piekła Północy będzie Rumia, z której zawodnicy wystartują na 4 trasy:

  • Piekło Północy 140+ km – najdłuższy, „tytułowy” dystans, po niezwykle urozmaiconych terenach północnych Kaszub oraz wybrzeżem Bałtyku. Każdy, kto go ukończy, otrzyma tytuł Stolema, czyli prawdziwego kaszubskiego siłacza
  • Wrota piekieł 75+ km – dla lubiących szybkie ultra lub szukających dystansu dłuższego niż maraton, przez urokliwe ścieżki nad Zatoką Pucką i lasy Puszczy Darżlubskiej
  • Małe piekiełko 21+ km – to nie będzie zwykły półmaraton. Zawodnicy już na pierwszym odcinku przekonają się, jakie góry można spotkać nad polskim morzem
  • Siódemka dla Siódemki 7 km – dla młodzieży powyżej 16 lat i dorosłych, którzy stawiają pierwsze kroki w odkrywaniu piękna biegów terenowych. Bieg dedykowany Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi, w której będzie się mieściło sece imprezy.

Stowarzyszenie Ultra Way deklaruje, że część wpływów z opłat startowych przeznaczy na cel charytatywny.

Zapisy na Piekło Północy już trwają.

Więcej szczegółów na fanpage’u imprezy.

Piotr Falkowski

zdj. Stowarzyszenie Ultra Way


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce