Piersi popłyną w Łodzi. W niedzielę Bieg Kobiet


Opublikowane w sob., 16/06/2018 - 15:59

Jest w Polsce kilka imprez biegowych, które jednoczą panie pod hasłem "Zawsze Pier(w)si". To wyjątkowe wydarzenia skupiające uwagę nie tylko na samym bieganiu, ale przede wszystkim na zdrowiu kobiet. Tylko w tym roku weźmie w nich udział 10 tysięcy zawodniczek. To aż 20 tysięcy świadomych piersi!

Najbliższy Bieg Kobiet ANITA „Zawsze Pier(w)si” już w niedzielę 17 czerwca, po raz drugi w Łodzi. W Parku na Zdrowiu panie wystartują na dystansie 5 kilometrów. Ale jako że sportowa rywalizacja jest tu tylko pretekstem, w miasteczku biegowym będzie można skonsultować się z lekarzami i poradzić, jak dbać o piersi, co powinno zaniepokoić i jak się samodzielnie badać.

Są jeszcze wolne miejsca, do udziału w Biegu Kobiet można zapisać się jeszcze w ostatnich godzinach przed startem. Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę w godzinach 8:30–11:15, w łódzkim Parku na Zdrowie (wejście od ul. Konstantynowskiej, od parkingu przy ZOO).

- Zachęcamy dziewczyny, by dbały o siebie. Stawiamy na profilaktykę antynowotworową, ale i stwarzamy motywację do tego, by aktywnie spędzać czas - podkreśla inicjatorka wydarzenia, Marzena Michalec, szefowa projektu Kobietawbiegu.pl.

Jak się zaczęło?

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu” , która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej, jak wówczas mało wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tematykę poznała kobiety, które wygrały walkę z rakiem piersi i postanowiła uświadamiać inne poprzez... bieganie!

5 tysięcy kobiet co roku umiera…

Od 4 lat panie biegają więc w całej Polsce dla swoich zdrowych piersi. Do tej pory we wszystkich wydarzeniach pod hasłem „Kobieta w biegu” uczestniczyło ponad 30 tysięcy pań!

Liczba imponująca, choć... jakże niewielka przy tym, że każdego roku aż 5 tysięcy kobiet umiera na raka piersi tylko dlatego, że nie wiedziały o potrzebie i wartości badania się. - Chcemy to wspólnie zmienić, bo jest, jak widać, jeszcze wiele do zrobienia – podkreśla Marzena Michalec.

Kobiety w biegu w całej Polsce

Kolejne Biegi Kobiet „Zawsze Pier(w)si” odbędą się:

  • 16 września w Warszawie,
  • 30 września w Poznaniu
  • 21 października - po raz pierwszy - w Krakowie.

Więcej informacji na stronie kobietawbiegu.pl

Piotr Falkowski

zdj. Waldemar Łomża

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce