Ultramaraton Granią Tatr: Rejestracja trwała 6 minut


Opublikowane w czw., 01/08/2013 - 09:01

Pierwszy tatrzański ultramaraton rozpocznie się w sobotę 17 sierpnia o godz. 4 rano. W imprezie podbiegną najwięksi twardziele. Rejestracja do biegu potrwała zaledwie 6 minut.

Trasa biegu prowadzi z Doliny Chochołowskiej, przez Wołowiec i Starorobociański Wierch do Schroniska Ornak, granią Czerwonych Wierchów, Kasprowy, schronisko Murowaniec, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza i Polanę Waksmundzką, a kończy się w Kuźnicach. Biegacze mają do pokonania dystans 70 km i potężne przewyższenie +5000/-4900m. Muszą się zmieścić w 17-godzinnym limicie.

250 numerów startowych wyczerpało się w zaledwie 6 minut od ogłoszenia zapisów. Żeby zostać uczestnikiem zawodów, nie wystarczyło zapisać się na listę. Każdy biegacz musiał mieć na swoim koncie ukończony przynajmniej jeden bieg górski na dystansie co najmniej 25 km. Dla większości chętnych nie stanowiło to żadnego problemu.

W ten sposób na starcie zobaczymy najbardziej utytułowanych polskich zawodników. Swój udział zapowiedzieli: Marcin Świerc, Piotr Hercog (rekordzista trasy UMTB), Józef Pawlica (Mistrz Europy Juniorów w Ultra Skyrunning) czy Piotr Karolczak (zwycięzca I Maratonu Gór Stołowych). Polscy ultramaratończycy będą rywalizować z biegaczami z Węgier, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Na liście startowej jest również kilku świetnych alpinistów: Adam Pieprzycki, Jakub Radziejowski, Artur i Alicja Paszczak.

Organizatorzy jako faworyta imprezy wskazują Hiszpana Salvadora Calvo, który zwyciężał w takich biegach jak: Racing The Planet w Australii (250km), Ultra Trail Chismes Dolpo-Annapurna w Nepalu (380km).  - Mam w życiu dużo szczęścia.  Znalazłem to, co sprawia mi radość i staram się żyć tak, żeby było tego jak najwięcej - powiedział  Calvo o swoim bieganiu w wywiadzie dla portalu Ileon.

Meta zawodów usytuowana będzie w Kuźnicach, w pobliżu dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch, co przez cały dzień zapewni łatwy dostęp dla kibiców. Wzorem biegu wokół Mont Blanc biegacze, którzy ukończą ultramaraton Granią Tatr otrzymają koszulki finiszera.

Strona zawodów: www.graniatatr.pl

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce