Piwniczna-Zdrój: 9 grudnia zostań biegowym Mikołajem i pomagaj! [ZGŁOSZENIA]


Opublikowane w ndz., 18/11/2018 - 07:20

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej-Zdroju zaprasza na 4. Bieg Mikołajów. Wydarzenie ma wymiar charytatywny, a uczestnicy pomagają osobom niepełnosprawnym. Start już 9 grudnia w Piwnicznej-Zdroju.

Dla biegaczy organizatorzy przygotowali 10-kilometrową trasę asfaltową, prowadzącej terenami miasta i gminy Piwniczna-Zdrój oraz Mniszek nad Popradem (Słowacja). Uczestnicy marszu nordic walking pokonają 8 km, omijając omijają ul. Kościuszki, most łukowy oraz ul. K. Wielkiego. Limit trasy to 120 minut, a do dyspozycji uczestników będą dwa punkty żywieniowe.

Zmaganiom towarzyszyć będą biegi osób niepełnosprawnych na dystansie 400 metrów.

Pierwsi na starcie pojawią się kijkarze (11:30). Punktualnie w południe na trasę ruszą biegacze. Kwadrans poźniej ruszą biegi integracyjne.

Centrum zawodów zlokalizowane będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Krynickiej. W programie imprezy są m.in. pokazy artystyczne podopiecznych Stowarzyszenia „Nasz Dom” oraz zabawa mikołajowa z DJ Mario. Najmłodszych uczestników ucieszy szczególnie spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się po godz. 15:30.

Impreza ma wymiar charytatywny. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Kosarzyskach (ośrodek dziennego pobytu dla 35 osób i ośrodek całodobowy dla 15 osób). Budowa ruszyła w 2014 r., na jej dokończenie potrzeba jeszcze kilkaset tysięcy złotych.

- Bieg Mikołajów w Piwnicznej-Zdroju to znakomity przykład połączenia imprezy sportowej, promującej aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia, z pomocą potrzebującym i integracją społeczną osób z niepełnosprawnościami. Zasługuje na szczególne uznanie – podkreślił w liście do organizatorów Tomasz Maruszewski z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PFRON objął patronat honorowy nad wydarzeniem.

Limit uczestników biegu i marszu to 200 osób. Wystartować mogą już 16-latkowie, za zgodą rodzica / opiekuna prawnego. Elektroniczny pomiar czasu zapewni Fundacja Festiwal Biegów. Dla najszybszych uczestników (kategorie open i wiekowe) przygotowano puchary i nagrody rzeczowe. Na uczestników czekają pamiątkowe medale, ciepły posiłek po biegu oraz tombola z nagrodami.

Zapisy do imprezy już wystartowały. Wpisowe to 40 zł przy płatności do 25 listopada oraz 50 zł przy płatności do 9 grudnia, z zapisem w biurze zawodów (pod warunkiem dostępności miejsc) włącznie.

Regulamin biegu: TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ

W ubiegłym roku Bieg MIkołajów w Piwnicznej-Zdroju wygrali Bogdan Gawron z Limanowej (33:57) i Sylwia Łukasik z Krakowa (43:23).

Wraz z organizatorami zapraszamy na start i włączenie się w akcję pomocową na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców regionu!

Chcesz pomagać na co dzień? Złóż darowiznę na rzecz ośrodka:  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom", ul. Krakowska nr 7, 33- 350 Piwniczna-Zdrój, nr konta: 26 8813 0004 2001 0000 3001 0001 (aktualizacja). 

Fundacja „Festiwal Biegów”

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce