PKO Bieg Charytatywny: 1 mln zł dla dzieci z 47 placówek opiekuńczo-wychowawczych w całym kraju!


Opublikowane w wt., 17/09/2019 - 11:22

W zawodach wzięło udział 9 248 osób, dorosłych i dzieci. Łącznie pokonali 44 862 okrążenia stadionów, czyli 17 944 km, o ponad 10 tys. „kółek” i 4 tys. km więcej niż w ubiegłym roku. W zamian za zaangażowanie biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże około 1 mln zł na edukację pozaszkolną dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Kibice najskuteczniej wspierający biegowe drużyny wybrali swoje cele charytatywne, na które Fundacja przekaże dodatkowe środki. Po biegu wszyscy bawili się na ekologicznych piknikach.

5. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” wystartował w sobotę, 14 września jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach, w: Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. Bieg główny miał charakter sztafety – zawodnicy tworzący pięcioosobowe zespoły mieli dokładnie godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrążeń i w ten sposób pomóc najmłodszym. Do wyniku dorosłych zostały również doliczone „kółka” wybiegane przez uczestników PKO Biegu Charytatywnego Młodych.

Celem 5. edycji było wybieganie środków na edukację pozaszkolną dla dzieci i młodzieży z domów dziecka.

- Dziękujemy biegaczom za wysiłek, kibicom za zaangażowanie i wszystkim uczestnikom wydarzenia za wspaniałą atmosferę, która buduje naszą wspólnotę i wyróżnia ten bieg od innych. Dzięki wspólnemu działaniu jesteśmy skuteczni i realnie możemy pomagać. To dzięki Wam nasza Fundacja będzie mogła przekazać pieniądze na edukację dla blisko 750 dzieci i młodzieży z 47 placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

W tegorocznych zawodach, w 12 miastach wzięło udział  9 248 osób, w tym 5725 dorosłych i 3 523 młodych zawodników. W sumie pokonali oni 44 862 okrążenia, co daje 17 944  km.

Miastem, w którym uczestnicy 5. PKO Biegu Charytatywnego zrobili łącznie najwięcej okrążeń, okazała się Ruda Śląska, gdzie biegacze pokonali aż 3 871 „kółek”. Ich przewaga nad drugim w tej klasyfikacji Lublinem wyniosła aż 145 okrążeń bieżni (w Lublinie zrobiono ich 3 726)! Trzecim miastem z największą liczbą okrążeń była Warszawa z 3 593 okrążeniami.

Przypomnijmy, że Ruda Śląska to miasto, w którym po uruchomieniu zapisów na 5. PKO Bieg Charytatywny limit miejsc dla stu drużyn został wyczerpany w zaledwie dwie godziny.

– Jestem ambasadorem od pierwszej edycji PKO Biegu Charytatywnego i miałem okazję być na tych zawodach w różnych miastach. Mogę zapewnić, że w każdej z lokalizacji jest wielka energia, chęć wsparcia i pomocy oraz ogromne emocje, które towarzyszą biegowi. Z jednej strony jest rywalizacja, a z drugiej wszechobecny uśmiech – ocenia Sebastian Chmara ambasador 5. PKO Biegu Charytatywnego w Rudzie Śląskiej.

Do akcji niesienia pomocy włączyli się także kibice. Wystarczyło wyróżnić się skutecznym dopingowaniem i mobilizowaniem swoich drużyn biegowych, by wygrać konkurs na kibicowanie, w którym zwycięzcy mogli wskazać dowolny cel charytatywny, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe środki.

Cały czas można wspierać cel 5. PKO Biegu Charytatywnego, wpłacając dowolną kwotę korzystając z aplikacji IKO z funkcją „Pomagaj z nami” albo przekazując środki na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

PKO Bieg Charytatywny to inicjatywa, która wpisuje się w ideę programu „PKO Bank Polski Biegajmy razem”. Bank realizuje go od 2013 r. i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. zostało przeprowadzonych ponad 430 takich akcji, w których wzięło udział blisko 190 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła blisko 500 beneficjentów kwotą ponad 5,8 mln zł.

źródło: PKO Bank Polski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce