PKO Grand Prix Gdyni: W sezon z przytupem!

Opublikowane w sob., 13/02/2016 - 17:31

Tomasz Grycko i Agnieszka Mierzejewska wygrywają Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. Dystans 10 km pokonało dziś 4500 osób. Impreza zainaugurowała cykl PKO Grand Prix Gdyni.

W Gdyni biegano dziś naprawdę szybko. Tomasz Grycko uzyskał znakomity czas 29:44. Drugi był Marek Kowalski - 30:19, a na najniższym miejscu podium stanął Wojciech Kopeć - 30:37.

Agnieszka Mierzejewska złamała z kolei granicę 35 minut - czas na mecie to 34:10. Jako druga linię mety pokonała Ewelina Paprocka (35:37), a trzecia była Kamila Pobłocka (36:37).

Na Bieg Urodzinowy złożyło się w sumie 9 wydarzeń. Rozegrano 4 biegi młodzieżowe i 4 marsze nordic walking. Wystartowało blisko 1000 osób.

Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

- PKO Grand Prix Gdyni w 2016 roku nawiązuje do 90. urodzin miasta. Gdynianie co roku aktywnie świętują powstanie miasta z morza i marzeń, dlatego sportowe zmagania 13 lutego miały niepowtarzalny charakter. Jesteśmy dumni, że wraz z tysiącami biegaczy uczciliśmy okrągłą rocznicę powstania Gdyni. Cieszę się, że w naszym mieście świętujemy ważne uroczystości z uśmiechem na ustach  – powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Nawiązaniem do 90. urodzin miasta jest unikatowa układanka, złożona z czterech medali. Całość po 11 listopada będzie przedstawiała ulicę Świętojańską w dwóch różnych epokach: w dwudziestoleciu międzywojennym i XXI wieku. Uczestnicy Biegu Urodzinowego otrzymali pierwszy z czterech medali.