Po rolkę papieru – bieg jakiego jeszcze nie było. Z udziałem najlepszych na świecie


Opublikowane w pt., 27/03/2020 - 16:00

Elita Quarantine Backyard Ultra jest imponująca, zasady nietypowe a dołączyć może każdy. 4 kwietnia o 14:00 polskiego czasu na bieżnie stacjonarne lub pętle na podwórku swojego domu wybiegnie m.in. Dave Proctor, rekordzista Kanady w biegu 24, 48 i 72-godzinnym, Anna Carlsson, czwarta kobieta w TDS (Sur les Traces des Ducs de Savoie), Harvey Lewis, zwycięzca Badwater z 2014 r., Pete Kostelnik, rekordzista biegu przez Amerykę.

Zasady są takie, że każdy kto się zarejestruje będzie musiał znaleźć pętlę lub inne rozwiązanie, które pozwoli mu biegać 6,706 km. Na tę ponad 6-kilometrową pętlę lub dystans na bieżni mechanicznej, zawodnicy będą wybiegali po usłyszeniu sygnału. Wszystko odbędzie się na żywo i wymaga kamery (np. w laptopie) oraz połączenia z platformą Zoom. Dla tych, którzy wybiorą wersję ogródkową konieczny będzie również GPS. Po każdej pętli nastąpi przerwa na odpoczynek.

Obserwować zmagania będzie można na You Tube, a na Facebooku aktualizację będzie prowadził Lazarus Lakes. Organizator Barkley Marathons został honorowym dyrektorem Quarantine Backyard Ultra.

Rywalizacja będzie się toczyła aż do wyłonienia zwycięzcy, czyli do momentu, gdy w relacji live pozostanie już tylko jeden zawodnik. Jemu przypadnie nagroda - Złota Rolka Papieru Toaletowego. Przy tak pożądanym obecnie produkcie i z mocną elitą, bieg może potrwać dłużej niż kwarantanna. Dave Proctor szykował się na kolejną próbę pobicia rekordu biegu przez Kanadę. Z formą miał trafić  na maj i pokonać 7200 km. Według planu chciał to zrobić w 67 dni. QBU to m.in. sposób na spożytkowanie wypracowanej dyspozycji. Może więc nie być łatwo zdobyć wymarzoną rolkę papieru toaletowego.

Zasady biegu przewidują, że nie będzie traktowany śmiertelnie poważnie, za to zasady kwarantanny już tak. W każdym kraju obowiązują nieco inne restrykcje, ale uczestnicy mają ograniczyć kontakt z postronnymi osobami i nie forsować organizmów, w stopniu, który miałby obniżać ich odporność.

Wyzwanie jest otwarte także dla zawodników spoza elity i darmowe. Trzeba się jednak wcześniej zarejestrować. Szczegółowe informacje, także o technicznych aspektach tego biegu można znaleźć tutaj 

Do udziału zgłosiło się już około 700 chętnych.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce