Po śniegu, z kijami, biegówkami lub bez, w stroju kąpielowym! Postaw suty - bystry Hard Core w Górach Bystrzyckich [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 18/02/2019 - 09:53

„… dawno nie zrobiłem tylu zdjęć uśmiechniętych twarzy… i to na trzeźwo!”. Damian Bednarz.

Za nami druga edycja wydarzenia pn. „Postaw suty w lutym-czyli bystry Hard Core”. Piękne tereny Gór Bystrzyckich, wymagająca, siedmiokilometrowa trasa, pogoda "igła", śnieg... i wielkie uśmiechy startujących. Dla wielu uczestników był to ich pierwszy raz!

Przygotowania do organizacji „Sutów” trwały rok, a rozpoczęły się tuż po zakończeniu pierwszej edycji, która odbyła się 3 lutego 2018 r. Już wtedy rozpoczęliśmy aktywną promocję poprzez udział w międzynarodowych targach sportowych i turystycznych (m.in. Go Active Show, World Travel Show).

Równocześnie wraz z gospodarzami schroniska PTTK Jagodna ustaliliśmy termin drugiej edycji stawiania sutów - 16 lutego 2019. Wtedy też zamówiliśmy pogodę. Następnie powstało aktualne logo wydarzenia, ulotki, banery i ostatecznie projekt medali FINISZERA.

Każdy uczestnik tegorocznej edycji w pakiecie startowym otrzymał okolicznościowy identyfikator na smyczy z logo, pyszną, ciepłą i zdrową zupę, herbatę z imbirem, cytryną i goździkami, 2 batony BeRaw od Ewy Chodakowskiej (idealny, zdrowy skład!), a na mecie piękny medal FINISZERA. Ewa Chodakowska przez cały rok wspierała promocyjnie nasze wydarzenie, stawiając na aspekt zdrowotny - kąp się z nami w śniegu wskakując z śnieżną zaspę!

Wyjątkowe w naszym wydarzeniu jest to, że łączymy 3 aktywności: bieg, nordic walking i narty biegowe. Dodajemy to tego w gratisie piękno kameralnych Gór Bystrzyckich, środek pięknej, polskiej zimy, zdejmujemy z siebie odzież wierzchnią i lecimy w samych strojach kąpielowych. Tego nie robi żaden inny organizator w kraju.

Ciekawe i niespotykane jest u nas również to, że aby otrzymać medal FINISZERA... nie trzeba przemierzyć całej trasy! Jesteśmy świadomi tego, że dla wielu uczestników to górskie 7 km to ogromne wyzwanie, dlatego dajemy możliwość wyboru dystansu - stawiamy na słuchanie własnego organizmu. Co jednak ciekawe, zarówno w tym, jak i w minionym roku nie było osoby, która przemierzyłaby krótszy dystans!

Nasze wydarzenie to przede wszystkim rekreacja i poprawa stanu zdrowia poprzez hartowanie zimnem, a także poprawa tolerancji zimna poprzez start w samych strojach kąpielowych. Nie rywalizujemy na czas, nie ma u nas wyścigów, nie prowadzimy żadnych klasyfikacji miejsc, nie nagradzamy uczestników za najlepsze czasy. U nas wszyscy są zwycięzcami i wszyscy są równi. Meta to dla każdego wielki finał walki z samym sobą.

Na liście startowej tegorocznej edycji znalazły się aż 303 nazwiska. Najwięcej chętnych zgłosiło się do klasyfikacji biegowej i nordic walking. Najbardziej kameralną grupą byli narciarze biegowi (styl klasyczny). Trasa narciarska różniła się od trasy biegowo-nordicowej i prowadziła po wyratrakowych torach narciarskich - wprost na szczyt Jagodna, który jest najwyższym szczytem Gór Bystrzyckich (zaliczany do Korony Gór Polskich). Trasa biegowo-nordicowa to z kolei szeroka, leśna droga, która prowadzi w stronę Rudawy.

Organizatorami i pomysłodawcami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking i PTTK Jagodna. Naszymi partnerami w tym roku byli: Gmina Bystrzyca Kłodzka, która udzieliła nam pierwszy raz wsparcia finansowego, BeRaw i Purella FOOD z samą Ewą Chodakowską na czele (zdrowe batony BeRaw dla wszystkich uczestników), firma PS Studio, która zajęła się profesjonalną relacją VIDEO (powstaje właśnie wyjątkowy spot video z wydarzenia), firma Cartpoland - Polski Producent Kart Plastikowych (okolicznościowe identyfikatory dla wszystkich uczestników). Symboliczne nagrody HandMade (opaski i czapki) ufundowała dodatkowo pracownia krawiecka SZPILKA z Legnicy.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim partnerom za wsparcie i zaufanie oraz całej Załodze PSNW, a także wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji naszego wydarzenia. Wasza pomoc jest bezcenna. Cieszy mnie to, że chętnych do współpracy z nami wciąż przybywa, że po prostu lubicie Suty!

Kolejne wydarzenie w Górach Bystrzyckich odbędzie się już 23 marca - turystyczny rajd nordic walking na przywitanie wiosny pn. „Wataszka-Jagodna”. Zaprosiliśmy dodatkowo do współpracy jeszcze jednego partnera - „Wataszkę - Dom Gościnny” (miejsce z wyjątkowym klimatem i ciekawą historią), położony nieopodal Jagodnej, w Wójtowicach. Rajd to kameralne, rekreacyjne i całodzienne przejście trasy ok. 20 km szlakami w Górach Bystrzyckich.

A kiedy trzecia edycja Sutów? Zapisy ruszą już 1 kwietnia, ale gwarantujemy, że to będzie na pewno… luty!

Więcej o naszych wydarzeniach przeczytacie na naszej oficjalnej stronie internetowej www.psnw.pl

Piotr Kaczmarski, Paulina Ruta - Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce