Pobiegli Doliną Rospudy. „Wspaniała atmosfera!”

Opublikowane w pt., 03/05/2019 - 15:41

Półmaraton Doliną Rospudy i Bieg Bakałarza to stosunkowo młoda impreza biegowa, organizowana przez Stowarzyszenie Aktywni znad Rospudy. Za nami trzecia edycja imprezy.

Około 200 zawodników biegaczy i zawodników na wózkach z całej Polski i Litwy stanęło na linii startu w słonecznym wiosennym słońcu.

Mieli oni dwie trasy - 21,097 km i 12 km do wyboru. Trasa Półmaratonu biegała do sąsiedniej miejscowości Filipów i z powrotem. Trudna, wymagająca ,obfitująca w liczne podbiegi i zbiegi ale niezwykłej urody. Trasa biegu Bakałarza wiodła malowniczymi ścieżkami leśnymi przy jeziorach Siekierowo, Gatne, Garbaś. Przebiegając przez mostek nad Rospudą biegacze mogli podziwiać dolinę i przepiękne widoki jezior oraz budzącą się do życia przyrodę.

Pierwszy na mecie krótszego z biegów zameldował się Dominik Drażba z Ełku, a wśród kobiet Joanna Karczewska z Suwałk. Półmaraton pierwszy ukończył Andrzej Godlewski z Borawskich i Anna Kesler ze Starego Lubiejewa. W kategorii zawodników na wózkach dystans półmaratonu pokonał najszybciej Witold Musztela z Warszawy.

Pełne wyniki: TUTAJ

Imprezę kończył wspólny piknik z pieczeniem kiełbasek, gdzie można było podzielić się wrażeniami z biegu.

Podziękowania należą się organizatorom za perfekcyjne przygotowanie biegów, świetnie zorganizowaną pracę w biurze, punkty nawadniania na trasie i wspaniałą atmosferę!