Pobiegną 240 km w rocznicę przyłączenia Pomorza do Polski. Można się... przyłączyć!


Opublikowane w śr., 15/01/2020 - 10:42

Biegowe sztafety staną się częścią obchodów stulecia przyłączenia Pomorza do Polski. 7 lutego z Torunia i Bydgoszczy wybiegnie w sumie 10 drużyn. Każda, będzie złożona z 8 biegaczy. Ich celem będzie dotarcie do Pucka, gdzie odbędą się uroczystości związane z rocznicą.

Biegacze mają do pokonania 240 km, a bieg został podzielony na trzy etapy. Pierwszy z nich kończy się w Warlubiu. To odcinek 83 km, który muszą podzielić między siebie 3 członkowie drużyny. 8 lutego 2 osoby z drużyny biegną łącznie 86 km do Pruszcza Gdańskiego. Ostatniego dnia biegu 2 biegaczy wymienia się biegiem na trasie 70km do Pucka.

Biegowa trasa wygląda następująco: Bydgoszcz / Toruń, Łubianka, Unisław, Chełmno, Świecie, Nowe, Warlubie (start II etap 8 luty o 9.00), Pruszcz Gdański (Start III etapu 9 luty o 9.00), Rumia i meta w Pucku. 10 lutego przedstawiciele sztafet wbiegają na uroczystości.

Bieg sztafet jest logistycznym wyzwaniem. Organizator zapewnia transport z końca etapów do miejsca ich startu, ale na start w Warlubiu i Pruszczu Gdańskim trzeba dotrzeć samodzielnie. Można to jednak zrobić wcześniej, bo w regulaminie przewidziano nocleg.

Zapisy na ten już się rozpoczęły i są bezpłatne (TUTAJ). W pakiecie uczestnicy otrzymują czapkę, koszulkę, numer startowy i ciepły posiłek. Bieg nie ma charakteru rywalizacji. Uczestnicy odcinka biegną zwartą grupą. Niestety zakładanego tempa nie podano.

Lista startowa nie jest jeszcze pełna. Pojawiły się na niej nazwy 7 drużyn, z których jeszcze żadna nie ma pełnego składu.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce