Pobiegną w jednym z najmniejszych uzdrowisk w Polsce


Opublikowane w sob., 18/05/2019 - 05:11

Uzdrowisko Wapienne leży na granicy Magurskiego Parku Narodowego. Jest to dogodny punkt wyjściowy na szlaki turystyczne m.in. do rezerwatu skalnego Kornuty – najstarszego rezerwatu przyrody w Beskidzie Niskim. To właśnie to miejsce upodobali sobie biegacze i organizatorzy prestiżowego biegu Perły Małopolski. Biegacze zawitają tutaj po raz trzeci. 

Na liście startowej Pereł Małopolski w Wapiennem, które odbędą się w sobotę i niedzielę 25 i 26 maja znajduje się prawie tysiąc biegaczy i prawie 300 z samego Krakowa.

— Wapienne to jedno z najmniejszych uzdrowisk w Polsce. Jego głównym bogactwem są wody siarczkowe i borowinowe. Leczy się tu między innymi choroby narządu ruchu, reumatyczne, układu krążenia i skóry. Status uzdrowiska miejscowość Wapienne otrzymała w 1986 r., jednak o walorach leczniczych tego miejsca wiadomo nie od dziś. Już na początku XIX wieku poddawali się tutaj leczeniu m.in. żołnierze Wielkiej Armii Napoleona – informuje Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Zawody w Wapiennem to drugie w tym roku zawody z cyklu Perły Małopolski.

— W niedzielnych Perłach Małopolski zawodnicy będą rywalizować na trzech trasach: długim na 25 km, średnim na 15.5 km oraz krótkim na 6.5 km. Odbędą się także zawody dla dzieci zwane Perełkami Małopolski. Natomiast w sobotę 25 maja odbędzie się Ultra Perła na dystansie 50 kilometrów. Zapisy w zasadzie mamy już zakończone — wyjaśnia nam Karola Kaczkowska, prezes Stowarzyszenia Perły Małopolski, które organizuje tę imprezę.

Na tym najtrudniejszym dystansie o nazwie Ultra Perła biegacze będą musieli pokonać dystans 50 kilometrów bardzo trudnej trasy. Będą mieć na to czas dziewięciu godzin. Dla nich biuro zawodów będzie otwarte już w piątek, 24 maja od godz. 16 do 22. Biuro zawodów będzie zlokalizowane w Domu Zdrojowym. W niedzielę biuro będzie czynne od godz. 8.30 – do 11. Wydawanie numerów startowych dla dzieci odbędzie się od godz. 8.30 do godz. 9. 30, a start najmłodszych o godz. 9.45. O godzinie 12 wystartują starsi.

— Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do dopingu zarówno na trasie biegu jak i w uzdrowisku Wapienne – zaprasza Karola Kaczkowska.

Więcej o imprezie na stronie: http://perlymalopolski.pl/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce