Podkowiańska Dycha łączy! W maju po raz siódmy


Opublikowane w śr., 27/02/2019 - 09:10

Jest pod Warszawą piknik biegowy, który integruje osoby w każdym wieku i w każdym stopniu zaawansowania formy. Integruje nie tylko biegaczy na różnych odcinkach upojnie zielonych, parnych często z końcem maja ścieżek miejsko-leśnych. Ich wdzięczność wobec dopingujących podkowian, szczodrze dzielących się swoimi ogrodowymi zraszaczami, to stały motyw we wspomnieniach uczestników imprezy.

Swoją drogę do mety Biegu Bez Barier długo wspominają także jego niepełnosprawni intelektualnie uczestnicy, którzy tego dnia biegną ramię w ramię ze wszystkimi i nie jednemu imponują siłą charakteru. Niepełnosprawnych sportowców można zresztą wesprzeć już na etapie zapisów - w tym roku Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe uruchomiło zbiórkę charytatywną dla Fundacji SONI umożliwiającej ich udział w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy.

Łączyć wszystkich przybyłych ma także podkowiański Park Miejski, który tego dnia zamienia się w przyjazne całej rodzinie Miasteczko Biegowe. Można na czas biegu zostawić w nim dziecko pod opieką Biblioteki Miejskiej, której pracownicy zapoznają dzieciaki z ciekawymi książkami i opowieściami. Można adoptować psa lub kota z milanowskiego schroniska.

Można spróbować sił w jeździe konnej, tenisie, łucznictwie i rolkach terenowych, obejrzeć pokaz karate, skonsultować stan swojego zdrowia z dyplomowanym fizjoterapeutą i dowiedzieć się, jak dbać o nie na co dzień (imprezę patronatem objęła Krajowa Rada Fizjoterapeutów). Można pysznie najeść się dzięki lokalnym kawiarniom i restauracjom obecnym na pikniku.

Hasło „kultura fizyczna” traktowane jest tu poważnie. Jest już tradycją, że w sobotę przed imprezą gościem Dychy jest znana i regularnie biegająca postać kultury. Zaproszenie w latach ubiegłych przyjęli Jacek Hugo-Bader i Joanna Bator.

W zeszłym roku wirtualnie ścigała się drużyna Podkowa i Sąsiedzi z drużyną Reszta Świata. I to ta ostatnia okazała się szybsza. Czy Podkowa i ościenne miejscowości podejmą w tym roku rękawice i spróbują wygrać z gwiazdami Reszty Świata? Przekonamy się za niespełna trzy miesiące.

7. Podkowiańska Dycha w szczególe:

Lokalizacja: Park Miejski w Podkowie Leśnej (dojazd ze stacji Warszawa Śródmieście WKD — 45 min.)

Termin: 26 maja 2019

Program:

  • biegi dziecięce (400 m i 800 m)
  • biegi dla dorosłych (Bieg Bez Barier — 5 km i 10 km)

Ranga: Pierwsze Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Biegu Ulicznym na 10 km.

Więcej informacji:

Strona internetowa:

Facebook: TUTAJ

7. Podkowiańska Dycha w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce