Podziel się używaną odzieżą biegową


Opublikowane w czw., 14/02/2019 - 09:23

Od kilku już lat w Zakładzie Karnym w Rawiczu realizowany jest program resocjalizacji osadzonych poprzez bieganie. Od dziesięciu lat odbywa się tam bieg „Złota Setka” dla skazanych. - Z pomocą biegaczy przywracamy osadzonych do społeczeństwa - podkreśla por. Michał Talaga z Zakładu Karnego w Rawiczu, koordynator programu.

W ramach programu, pod hasłem „zamknij odzież biegową w więzieniu” zbierany jest używany sprzęt biegowy – buty, koszulki, spodenki, akcesoria – które trafiają do skazanych. M.in. za pośrednictwem naszego portalu udało się dotrzeć do środowiska biegowego, ale tak pozytywny i tak efektywny odbiór akcji zaskoczył wszystkich. Do Rawicza trafiło już kilkanaście paczek z odzieżą.

– Wiele ta pomoc wniosła, przełamana została szarość dnia powszedniego, biegający osadzeni ubrani w kolorowe koszulki z różnych imprez biegowych wypełniają place spacerowe realizując swoją nową pasję. Odkrywają ją nierzadko właśnie w więzieniu, dając nam niebywałą szansę na wprowadzenie korekt w ich zachowaniach i postawach. Ci ?uzależnieni? od najwspanialszej formy ruchu, jaką jest bieganie, robią to najczęściej dla siebie samych, dla najbliższych, by udowodnić, że można zmienić swoje życie, żeby pokazać sobie i kumplom z dzielnicy, że nie trzeba stać cały czas na bramie. Bieganie daje im wolność, jej namiastkę, jednocześnie bieganie nie pozwala im zapomnieć, co utracili na swoje własne życzenie – podkreśla por. Talaga.

Akcja trwa, nie tylko w samym ZK Rawicz. Szczegóły na grafice:

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce