Podziemne bieganie w Bochni już po raz piętnasty


Opublikowane w pt., 25/01/2019 - 10:25

Bochnia - miasto związane z bogatą historią polski a kojarzone w szczególności z solą. To w tym mieście, któremu prawa miejskie nadał Bolesław Wstydliwy w 1253 r. od 15 lat odbywa się  szczególna, jedyna w swoim rodzaju impreza biegowa, której renoma jest już tak duża, że w zasadzie nie potrzebuje ona dodatkowych rekomendacji.

Każdy kto lubi biegać, każdy kto chce się sprawdzić jak długo jest w stanie biegać w dość nietypowych warunkach niech zbierze czteroosobowy skład i zgłosi drużynę, do startu w 12-godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w Kopalni Soli Bochnia – obiekcie będącym zabytkiem klasy najwyższej, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Historia biegania 212 metrów pod ziemią, zapisana jest w księdze rekordów Guinnessa, jako najgłębiej pod ziemią przebiegnięty półmaraton - i tak się zaczęło. Dziś podziemne bieganie w Bochni to już dziesiątki tysięcy łącznie przebiegniętych kilometrów - dystans przewyższający dwukrotny odwód Ziemi. Rekord w ilości kilometrów należy do Drużyny MEBLE KLER i wynosi 213 km 502 m. Ale nie o rekordy chodzi, bo bieganie to przyjemność, radość i satysfakcja. Szczególnie w tak unikatowych warunkach.

Do startu zakwalifikowanych zostanie 65 czteroosobowych ekip. Zagwarantowany udział w zawodach ma pierwsze pięć drużyn z ubiegłego roku, 15 drużyn z puli organizatora oraz 45 ekip które udział w biegu będą mieć po szczęśliwym losowaniu. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 do 8 lutego 2019 r. i po weryfikacji prawidłowych zgłoszeń będą oczekiwać na 12 lutego 2019 r. i godzinę 17:00 o której rozpocznie się losowanie uczestników biegu.

Wszelkie informacje znaleźć można stronie biegu www.sztefetabochnia.pl.

Zapraszam do zgłoszeń, życząc jednocześnie szczęścia w losowaniu i wspaniałych wrażeń.

Mirosław Bortel, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce