Pogoda sprzyja wędrówkom w góry. Kryniccy goprowcy mają pełne ręce roboty


Opublikowane w śr., 29/07/2020 - 09:40

Pogoda sprzyja wędrówkom w góry. Urazy rąk i nóg, zasłabnięcie i zagubienie na szlaku, to przyczyny ostatnich, kilku interwencji ratowników Krynickiej Grupy GOPR. Najczęściej udzielali pomocy poszkodowanym na Jaworzynie Krynickiej.

We wtorek 28 lipca, w godzinach południowych, ratownicy Krynickiej Grupy GOPR udzielili pomocy kobiecie, która podczas wycieczki nad Słotwinami w Krynicy doznała urazu nogi. Zespół goprowców przetransportował poszkodowaną do szpitala. 

W niedzielę (26 lipca) ok. godziny 13, na szlaku prowadzącym z Jaworzyny w kierunku Krynicy, pomocy potrzebowała 64-letnia turystka, która doznała urazu stawu skokowego. Na ratunek pospieszył goprowiec, pełniący dyżur na Jaworzynie Krynickiej, który przetransportował poszkodowaną do karetki pogotowia. Kilka godzin później, na stokach Jaworzyny Krynickiej, zasłabł mężczyzna. Pomocy ponownie udzielał ratownik, pełniący dyżur na szczycie, który przekazał poszkodowanego pod opiekę rodziny. 

W tym samym czasie ratownik GOPR, pełniący dyżur na Przehybie został wezwany na ratunek turyście, który upadł i doznał kontuzji. Natomiast w sobotę (25 lipca), kilka minut po godzinie 23. dyżurny CSR Krynica odebrał zgłoszenie o zagubieniu się rodziców z dziećmi w rejonie Kotylniczego Potoku pod Radziejową.

W akcji uczestniczyli ratownicy z RSR Piwniczna, a także GP GOPR Sekcja Szczawnica. Po godzinie goprowcy na quadach dotarli do zaginionych, a następnie odtransportowali czteroosobową rodzinę samochodem terenowym do schroniska.

źródło: Sadeczanin.info, Krynicka Grupa GOPR


The project is co-financed by the Governments of Czechia,  Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance  ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Projekt współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce