Pół setki 100-milowych biegów... w rok! Będzie rekord?


Opublikowane w śr., 23/01/2019 - 09:17

Kilka lat temu był jednym z wielu początkujących biegaczy, którzy postawiali pierwsze kroki na ścieżkach biegowych by zrzucić nadmiarowe kilogramy. Walter Handloser na tym jednak nie poprzestał. Amerykanin z San Luis Obispo najpierw trenował przed maratońskim debiutem. W 2016 r. pokonał trasę swojego pierwszego ultramaratonu, a 2019 rok rozpoczął projektem, który może się zakończyć rekordem Guinnessa.

Handloser postanowił pokonać minimum 50 ultramaratonów o dystansie 100 mil.

Termin na zrealizowanie planu mija z końcem roku. Jeśli mu się uda, będzie to rekordowa liczba 160-kilometrowych ultrabiegów zaliczonych w ciągu jednego roku kalendarzowego. Do rekordu wystarczy, by ukończył 42 biegi. Jego poprzednik Ed Ettinghausen 2014 r. zakończył dorobkiem 41 takich ultramaratonów i na razie to on jest rekordzistą.

Pomysł walczenia z wynikiem Ettinghausena to wyzwanie także na polu pozasportowym. Walter Handloser musi startować praktycznie w każdy weekend. Większość biegów planuje zrobić w różnych miejscach USA, musi więc dodać czas na podróże. Nie bez znaczenia jest także koszt takiego przedsięwzięcia. Wstępne szacunki mówią o 23 tys. dolarów. To znacząca kwota w budżecie domowym.

Wybrane przez Handlosera biegi (biegacz prowadzi szczegółowy arkusz startów - TUTAJ) oznaczają konieczność wizyt w 20 stanach. Zapłacił już wpisowe w 33 biegach. Na liście znalazły się zupełnie nieznane u nas biegi lokalne, ale też 100-milowe ultramaratony o światowym zasięgu. Walter Handloser pobiegie m.in. w Western States 100 i Leadville 100. Na razie w swoim kalendarzu startowym może odkreślić 3 starty. Do końca wyzwania jeszcze 47 ultramaratonów.

Postępy Waltera Handlosera można śledzić TUTAJ.

IB

Źródło: www.sanluisobispo.com


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce