Polacy w "TOP 10" maratonu w Pafos! [WYNIKI]

Opublikowane w ndz., 17/03/2019 - 14:37

Już 21. edycja Cyprus Marathon w Pafos przyciągnęła na start rekordową liczbę 3 500 biegaczy. Aż 1 700 z nich stanowili cudzoziemcy, którzy na Cypr przyjechali z 50 krajów. W stawce tradycyjnie nie zabrakło Polaków.

Biegacze mieli do wyboru 5 biegów. Tegoroczną nowością był Cyprus Wine Run. Jego zwycięzcą został Brytyjczyk Adam Holland, który w niedzielę obronił także tytuł na trasie maratonu. Bieg z miejsca narodzin Afrodyty - Petra tou Romiou, do Zamku Pafos zajął mu 2 godziny 35 minut i 3 sekundy.

Nad zajmującym drugie miejsce swoim rodakiem Ianem Levesey, Holland miał sporą przewagę, bo Brytyjczyk dobiegł do mety z rezultatem 2:42:31.

Podium uzupełnił rumuński maratończyk Elod Szocs z czasem 02:53:30.

Najwyżej sklasyfikowany wśród Polaków został Norman Szczepański, który z czasem 3:04:32 (netto) zajął 9. miejsce w open i w rywalizacji mężczyzn. Był też drugim najszybszym zawodnikiem kategorii M18, w której startowało 32 mężczyzn.

Drugim wśród Polaków był zajmujący 15. miejsce, z rezultatem 3:10:52, Piotr Dydio. Polskie podium na 22. pozycji z czasem 3:19:18 zamknął Edward Kasperkowicz.

Na 35. miejscu finiszował Marek Dworski, który z rezultatem 3:28:20 wygrał rywalizację w kategorii M60, a przy okazji odnotował swój setny maraton! W tygodniu opublikujemy szerszą rozmowę z tym zawodnikiem.

Wśród pań zwycięstwo trafiło w ręce Brytyjki Abi Gooch, która wstęgę przecinała z czasem 3:23:06.

Wśród Polek najszybsza była Beata Zaręba. Polka zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej i szóste w rywalizacji pań.

Polacy pokazali się z dobrej strony także na krótszych dystansach. Bartłomiej Stajniak zajął piąte miejsce w półmaratonie z czasem 1:19:05.