Polacy widoczni w Berlinie [ZESTAWIENIE WYNIKÓW]

Opublikowane w pon., 25/09/2017 - 13:28

Organizatorzy BMW Berlin Marathonu świętują rekord frekwencji imprezy. Linię mety 44. edycji przekroczyło 39 101 biegaczy. Zapisanych było jeszcze więcej – 43 852.

Na rekordową liczbę uczestników złożyli się biegacze ze 137 krajów. Poza Niemcami, najliczniej byli reprezentowani Brytyjczycy (3.491), Duńczycy (2.601) i Amerykanie (2.568).

Polacy w tej grupie, stanowili 14 siłę maratonu. Do Berlina wybierało się 853 polskich maratończyków. Co ciekawe, mimo odległości, więcej od Polaków było np. Brazylijczyków i biegaczy z Meksyku. Do mety dobiegło ok. 600 biało-czerwonych biegaczy.

Najszybszym z Polaków okazał się Jakub Szymankiewicz. „Dałem z siebie tyle, ile mogłem” - napisał na swoim profilu Jakub, który uplasował się na wysokim 60. miejscu z czasem 2:23:35.

Na drugim miejscu wśród Polaków i 162. miejscu open uplasował się Zbigniew Kalinowski. Wystartował nie doleczywszy do końca infekcji, co niestety nie pozwoliło mu poprawić życiówki. Uzyskał czas (brutto) 2:33:57.

Polskie podium zamyka Piotr Ślęzak, który zajął 163 .miejsce i z czasem 2:34:17, poprawił swój rekord życiowy.

Wśród Polek najlepiej pobiegła Agnieszka Kibiersza, która z czasem (netto) 3:04:41 zajęła 124. miejsce.

W kategorii handbike, piąte miejsce zajął Arkadiusz Skrzypiński, a Paweł Tęcza był 73.

W rywalizacji na rolkach, najwyższe miejsce wśród Polaków zajął Konrad Tatarata, który z czasem 1:00:57 zajął 71. miejsce, a wśród Polek na rolkach najszybsza była Aniela Dymiszkiewicz, która z wynikiem 01:14:15 była 44.