Poland Business Run 2018: Rekordowa frekwencja i kwota na pomoc niepełnosprawnym!


Opublikowane w śr., 05/09/2018 - 15:53

Ponad 22 tys. osób stanęło w niedzielę na starcie charytatywnego biegu Poland Business Run. W inicjatywę zaangażowało się aż 9 polskich miast. Łącznie udało się zebrać ponad 1,77 mln zł, które trafią do osób z niepełnosprawnością narządów ruchu.

22 475 osób – tylu zawodników połączonych w 5-osobowe drużyny wzięło udział w siódmej edycji biznesowej sztafety. Najwięcej, bo ponad 5,5 tys. pobiegło w Krakowie. Uczestnicy wystartowali 2 września o godz. 10:30 jednocześnie w 9 miastach. Każdy miał do pokonania dystans ok. 3,8 km. Oprócz Krakowa, Warszawy, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia i Lublina, po raz pierwszy gospodarzem biegu był również podkarpacki Rzeszów.

W Poland Business Run co roku angażują się polskie instytucje, firmy i korporacje. Wiele z nich zostaje współorganizatorem, sponsorem lub partnerem biegu, a jednocześnie zachęca pracowników do udziału w sztafecie. Najwięcej osób pobiegło z ramienia UBS – na starcie pojawiły się aż 64 drużyny, czyli łącznie 320 biegaczy! Z Rockwell Automation wystąpiły 42 zespoły, 41 z Motorola Solutions, 39 z Capgemini i 37 z HSBC Service Delivery.

Wiele osób, które na co dzień nie biegają, tego dnia zmobilizowało się w szczytnym celu. Wszystko po to, by pomóc potrzebującym. Już wiadomo, że zebrane pieniądze pozwolą na zakup protez, sprzętu medycznego i ortopedycznego, a także opłacenie rehabilitacji dla co najmniej kilkudziesięciu osób.

– Ogromne podziękowania należą się uczestnikom biegu, a także tym osobom, firmom i instytucjom, które pomogły w jego organizacji. Ukłony dla naszych sponsorów, partnerów, wolontariuszy i wszystkich, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Po raz kolejny zalał nas ocean cudownej, charytatywnej energii! Z opłat startowych, a także akcji dobrowolnych płat „Pomagam Bardziej” udało się zebrać ponad 1,7 miliona złotych – podkreśla Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Teraz zajmiemy się drugą, niezwykle ważną częścią naszej działalności, czyli wykorzystaniem tych pieniędzy, by jak najlepiej pomóc niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom biegu – dodaje.

Oprócz biegów w największych miastach Polski, w tym roku po raz drugi wystartował Kosovo Business Run. Na terenie bazy wojskowej pobiegli żołnierze, chcący wesprzeć kolegów rannych podczas wykonywania misji. W Gdańsku odbyła się także pierwsza edycja wyścigu “GBR On Wheels” dla osób na wózkach i handbike’ach, a w Niedzicy sztafeta biznesowa górskim szlakiem Janosik Business Run 2018.

– W niektórych miastach ramię w ramię z uczestnikami sztafety stanęli sami podopieczni naszej Fundacji. Świadczy to o tym, że Poland Business Run nie tylko “stawia na nogi” osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu, ale pozwala im przełamywać bariery, uprawiać sport i realizować swoje pasje. To także dowód na to, że Poland Business Run stanowi jedną wielką ekipę niesamowicie energetycznych osób, które uwielbiają być razem – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Oprócz pieniędzy z opłat startowych, na cele dobroczynne skierowana została również każda złotówka zebrana dzięki akcji „Pomagam Bardziej”. W całej Polsce było to łącznie ponad 93 tys. złotych. Zespoły, które zgromadziły największą kwotę, otrzymały Żółte Koszulki Lidera zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez Dawida Wolińskiego. Świadczy ona o wyjątkowym zaangażowaniu w niesienie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Najwięcej pieniędzy, bo ponad 13,5 tys. złotych, zebrały wspólnie 2 drużyny z krakowskiej firmy Leach&Lang.

Choć organizatorzy podkreślają, że najważniejszy jest charytatywny cel imprezy, biegowi towarzyszyła zacięta sportowa rywalizacja. Najszybsze drużyny Poland Business Run 2018 to: w Krakowie #AdamCzerwińskiTeam, w Poznaniu Manufaktura Mieszkań, w Katowicach Inżynieria Biegania, w Łodzi Razem Trenujemy Sport 1, w Warszawie Krosno Glass Running Team, we Wrocławiu Alba Running Team I, w Gdańsku IP Kwidzyn Team, w Lublinie Lubelskibiegacz.pl Team #1, a w Rzeszowie PGE Obrót SA Szybcy.

Tradycją jest już obecność na Poland Business Run celebrytów i sportowców – w tym roku wzięli udział m.in. Mateusz Janicki, Adrianna Palka, Sławek Uniatowski, Doniu, Tomasz Ciachorowski, Jan Ciepiela oraz Mateusz Ligocki. W stolicy do biegu rozgrzała uczestników Ewa Chodakowska, a imprezę poprowadził Maciej Orłoś.

Charytatywna działalność Fundacji Poland Business Run wcale się nie kończy – teraz organizacja zajmie się kompleksową pomocą beneficjentom biegu. Z jej inicjatywy w Krakowie wkrótce zostanie otwarte pierwsze w Polsce specjalne Centrum Rehabilitacji dla osób po amputacjach.

źródło: Poland Business Run / AK


Polecamy również:


Podziel się: