Polka na podium Cortina Skyrace! Biegi w Lavaredo rozpoczęte [WYNIKI]

Opublikowane w czw., 27/06/2019 - 21:58

Mocnym polskim akcentem rozpoczęły się biegi w Dolomitach. Katarzyna Wilk, która w zeszłym roku 20-kilometrowy Cortina Skyrace zakończyła w pierwszej dziesiątce, tym razem przekroczyła linię mety na drugiej pozycji z czasem 2:11:15!

Zwyciężczynią została Irati Zubizarreta, mistrzyni Hiszpanii juniorek w biegu wertykalnym. Hiszpanka miała nad Polką 2 minuty i 45 sekund przewagi. Ostatnie 3 km biegła zupełnie sama. Na mecie skarżyła się także na bóle żołądka. To jednak nie odebrało jej zwycięstwa.

Podium dopełniła inna Hiszpanka Laia Gonfaus Sellés (2:12:40).

Kolejna Polka w zestawieniu to Katarzyna Wolska, która dobiegła do mety na 13. pozycji z czasem 2:35:22. Na najniższym stopniu polskiego podium stanęła Kinga Pachura, zajmując 15. miejsce z wynikiem 2:38:13.

Wśród panów, z czasem 1:35:59 triumfował 23-letni Gabriele Bacchion. W upalnych warunkach Włoch zrobił nowy rekord trasy.

Drugie miejsce zajął Nicolas Molina Agustin (1:36:55). Zeszłoroczny zwycięzca - Nicolae Balan - musiał się tym razem zadowolić trzecim miejscem (1:42:23).

Pierwszy z Polaków, Przemysław Żołdak zameldował się na mecie jako 24. zawodnik z czasem 2:21:07

W piątek kolejny bieg Lavaredo Ultra-Trail - 48-kilometrowy Cortina Trail.