Polki na podium Zugspitz Ultratrail. Brawo Tomasiak i Zielińska

Opublikowane w czw., 23/06/2016 - 16:17

Natalia Tomasiak (z lewej)

Zugspitz Ultratrail to pięć biegów górskich rozgrywanych w pobliżu Grainau. W szóstej edycji tego biegu Polki aż dwukrotnie stawały na podium. W 39-kilometrowym Base XL zrobiła to Natalia Tomasiak, która w silnie obsadzonym biegu dała się pokonać jedynie Michelle Maier (3:55:33.7) i Stevie Kremer (3:57:46). Natalia, druga zawodniczka Transvulcanii (maraton) i czwarta Mistrzostw Polski w biegu na długim dystansie w Szczawnicy, w Niemczech pokonała niełatwą i chwilami śliską od deszczu trasę o 1896 metrach przewyższeń z rezultatem 4:28:33.

Na tym samym dystansie wśród panów zwyciężył Marcus Baur (3:40:47), a Polak, Przemysław Żabecki zajął 12 miejsce z czasem 4:27:03.

W dłuższym Supertrail trzecie miejsce również należało do Polki. Beata Zielińska pokonała 63km i 2923m przewyższeń z czasem 8:40:49. Przed nią znalazła się Rosjanka Tatiana Mitkina (7:46:15) i zwyciężczyni Melanie Albrecht (7:45:10).

Miejsca na podium to nie jedyne sukcesy Polek w Zugspitz Ultratrail. W 102-kilometrowym Ultratrail wygranym przez Kristin Bergkung (13:21:27), Kinga Baszczyńska zajęła 7 miejsce (20:28:40), a Jolanta Zaręba w swojej kategorii wiekowej była 12.

Organizatorzy informowali, że bieg odbywał się w idealnych warunkach pogodowych z wyjątkiem lekkiego deszczu. Nieco inaczej sytuację oceniła Jolanta Zaręba:

„Padało właściwie przez cały czas (albo silny deszcz, albo grad). Temperatura nocą spadała poniżej zera, co przy przemokniętym ubraniu nie było przyjemne. Uratował mnie zwykły foliowy płaszcz. Ukończyłam sporo przed limitem”- pisała rzeszowianka na swoim profilu.

W tym samym Ultratrail Cezary Osojca zajął 22 miejsce, a w kategorii wiekowej Rafał i Bartosz Chmielewscy zajęli odpowiednio 10 i 12 miejsce.

W najkrótszym biegu imprezy Basetrail (25km), Marta Kałuża z czasem 4:32:10 zajęła 35 miejsce. Ten bieg był również elementem treningu Gediminasa Griniusa przed startem w Lavaredo.  Litwin zajął w nim drugie miejsce (2:26:38) za Danielem Rohringerem (2:25:00).