Półmaraton Lubelski – NOWOŚĆ w biegowym kalendarzu!


Jesienią, 22 października odbędzie się 1. Półmaraton Lubelski. Wkrótce mają ruszyć zgłoszenia do tej nowej imprezy w kalendarzu.

Stolica województwa lubelskiego należy dziś do najbardziej rozbieganych miast. Rozgrywany jest tam m.in. Maraton Lubelski, który w przyszłym roku odbędzie się po raz szósty. Do głównej imprezy przygotowują popularne zawody cykliczne jak „Dycha do Maratonu” i „Chęć na Pięć”. Wkrótce mieszkańcy Lublina, ale i nie tylko oni, będą mogli sprawdzić się na dystansie półmaratońskim.

- Jest to rozszerzenie naszej oferty. Uważam, że tego dystansu brakowało wśród naszych biegów. Co do startu zapisów, to musimy poczekać ze szczegółowymi informacjami. Myślę, że to kwestia dwóch tygodni. Co do trasy to trwają rozmowy z różnymi służbami - usłyszeliśmy w biurze Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, orgnizatora imprezy.

O szczegółach nowej imprezy będziemy jeszcze informować. Wszystko wskazuje, że będzie to pierwszy półmaraton rozgrywany na ulicach tego miasta. Do tej pory rozgrywany jest tylko PKO Półmaraton Solidarności, ze startem w Świdniku i metą w Lublinie. Organizuje go jednak inny podmiot.

W tym roku Maraton Lubelski ukończyło 600 osób, oraz dodatkowe 422 w towarzyszącym mu Biegowi Koziołka. W zawodach „ Dycha do Maratonu” brało udział od 1300 do 2000 biegaczy.

RZ


kkkk

Polecamy również:


Podziel się: