Półmaraton Marzanny ? Kraków 24.03.2013r.


Półmaraton MarzannyW niedzielę 24.03.2013r.  odbył się jubileuszowy X Krakowski Półmaraton Marzanny. Mimo tak mroźnej pogody w biegu wystartowało ponad 1700 osób, czyli o 500 więcej niż przed rokiem. Trasa była bardzo wymagająca z licznymi podbiegami i bardzo ostrymi skrętami nawet o 180o.

Pogoda jednak nie popsuła organizatorom wspaniałej imprezy biegowej, a licznie zgromadzeni biegacze z całej Polski kolejny raz udowodnili, że warto jest takie imprezy organizować. Z nowymi rekordami trasy zwyciężyli Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot - 1:05.29 i Ukrainka Kateryna Karmanenko - 1:16.30.

Muszę przyznać, że zainteresowanie bieganiem w Polsce z roku na rok jest coraz większe a ludzie, którzy na co dzień wykonują różne zawody to do biegania podchodzą coraz bardziej profesjonalnie o czym świadczą osiągane przez nich bardzo dobre wyniki na mecie. Na koniec musze zaznaczyć, że moje foldery reklamowe Festiwalu Biegowego w Krynicy na półmaratonie Marzanny rozeszły się w mgnieniu oka. Skoro zainteresowanie FB jest tak duże to prawdopodobnie padnie kolejny rekord frekwencji zawodników na starcie w Krynicy. Do zobaczenia na kolejnych zawodach,

Ambasador FB, Janusz Janzer 

Polecamy również:


Podziel się: