Półmaraton Mietkowski – wystartowały zapisy!


Opublikowane w pt., 25/03/2016 - 08:44

W nadchodzącą wiosnę i lato nad Zalewem Mietkowskim nieopodal Wrocławia nie zabraknie sportowych imprez. Mietków powoli staje się bowiem kolebką lekkoatletycznych zmagań. Pierwszą imprezą, która zainauguruje lekkoatletyczny sezon letni nad zalewem, będzie 15 maja Półmaraton Mietkowski, do którego ruszyły właśnie zapisy.

Jesteście gotowi na super pozytywne biegowe emocje, wiatr, słońce i wodę? Do tego należy dodać jeszcze malownicze krajobrazy Przedgórza Sudeckiego i trasę biegnąca wokół Zalewu Mietkowskiego. To właśnie tam bowiem rozegrany zostanie Półmaraton Mietkowski, organizowany przez wrocławską Platformę Sportów Wytrzymałościowych.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się wydłużyć dystans rozgrywanego już po raz czwarty Biegu Mietkowskiego, do półmaratonu. To tylko pozornie łatwy i przyjemny bieg, w rzeczywistości jednak trasa daje w kość największym twardzielom. Półmaraton Mietkowski to najlepszy sprawdzian przed rozgrywanym również tu, w czerwcu, Triathlonem Mietkowskim. 

— To najprawdopodobniej jeden z najpiękniejszych i najbardziej pozytywnych półmaratonów w Polsce, a już na pewno na Dolnym Śląsku — mówi Tomasz Sakuta, organizator biegu. 

Impreza prawdziwa bestia w owczej skórze - jak twierdzą organiztorzy. Zróżnicowana trasa i warunki, które wycisną z biegaczy siódme poty. Orzeźwiająca bryza wiejąca znad Zalewu Mietkowskiego na starcie wydaje się być zbawienna jednak już po kilkuset metrach podbiegu, zaraz po starcie ten sam wiatr będzie największym przeciwnikiem biegczy, z którym przyjdzie im się mierzyć przez najbliższych 21 kilometrów, walcząc o każdy metr. 

— Jeżeli jesteście na to gotowi czekamy na Was na starcie 15 maja, ale mietkowski bieg to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera i świetna zabawa — zachęcają organizatorzy. 

W tym roku organizatorzy przygotowali również specjalną nagrodę dla tych biegaczy, którym bliżej będzie do końca, niż początku tabeli wyników. Skąd taki pomysł? 

— Do tej pory nie spotkaliśmy się bowiem z tym, aby na jakimkolwiek biegu na nagrodę mogli liczyć zawodnicy spoza czołówki, chcemy to zmienić i pokazać, że w bieganiu chodzi przede wszystkim o świetną zabawę, a każdy kto przekroczy linię mety, jest tak naprawdę zwycięzcą – tłumaczą organizatorzy.

Wpisowe do biegu to 60 zł lub 40 zł jeżeli wybieramy opcję pakietu bez koszulki. Drużyny 8-osobowe i liczniejsze mają 20% obniżkę od ceny indywidualnej. Dla seniorów po 65. roku życia, chących wystartować w biegu organizatorzy przewidzieli duże zniżki – opłata dla tej grupy to 15 złotych.

Start biegu 15 maja o godzinie 10:00 w Ośrodku Sportów Wodnych w Borzygniewie nad Zalewem Mietkowskim.

Półmaraton Mietkowski w naszym KALENDARZU IMPREZ.

red. / mat. pras.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce