Półmaraton w Kopenhadze w edycji 2020 odwołany. Seria Super Halfs w rozsypce


Opublikowane w wt., 07/07/2020 - 11:51

Po przesunięciu półmaratonów w Cardiff i Lizbonie na 2021 rok i odwołaniu biegu w Pradze, także organizatorzy Półmaratonu Kopenhaskiego ogłosili, że tegoroczna edycja imprezy, planowana na 13 września, nie dojdzie do skutku.

„Niestety w tym roku nie dane nam będzie spotkać się z tysiącami biegaczy w Øster Allé w Kopenhadze. Wiemy, że sporo z Was trenuje ciężko i jest zdeterminowana do startu, ale wiemy też, że nie uda się przeprowadzić imprezy”

- czytamy w oświadczeniu organizatorów Półmaratonu Kopenhaskiego, którzy zaproponowali biegaczom przeniesienie opłaty startowej na przyszły rok (planowany termin imprezy to 19 września) lub zwrot 100% wpisowego.

„Oczywiście mamy nadzieję, że pomożecie nam stworzyć fantastyczną imprezę biegową w przyszłym roku, przenosząc zapisy na edycję 2021. W ten sposób pomożecie nam również zadbać o to, by w przyszłości odbył się wyścig światowej klasy dla wszystkich, w samym sercu Kopenhagi”

- podkreślają gospodarze wydarzenia.

W cyklu Super Halfs pozostają jeszcze gospodarze półmaratonu w Walencji, który ma się odbyć 25 października. Nie zmienia to faktu, iż uczestnikom serii Super Halfs pozostaje już tylko rywalizacja w wirtualnej formule wyzwania.

Seria SuperHalfs rusza z wirtualnymi wydarzeniami

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce