„Pomorze Zachodnie dla Europy” - nowy bieg w Szczecinie


Opublikowane w czw., 12/09/2019 - 12:30

Ruchowa Akademia Zdrowia, Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin zapraszają na bieg „Pomorze Zachodnie dla Europy”. Będzie to okazja do podjęcia wyzwania pokonania 5-kilometrowej trasy, odwiedzenia stoisk europejskich sieci i udziału w warsztatach na temat Europejskiego Korpusu Solidarności. W programie znajdą się również atrakcje dla dzieci. Start 15 września.

Bieg na Polanie Sportowej odbędzie się w terminie Międzynarodowego Dnia Demokracji – święta zainicjowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Podstawą funkcjonowania Unii Europejskiej jest demokracja przedstawicielska – zachęcamy mieszkańców Pomorza Zachodniego do aktywnego świętowania tego wyjątkowego dnia wraz z osobami, które są aktywne zarówno pod względem obywatelskim, jak i sportowym.

Miejsce: Szczecin, 15 września 2019 r., godz. 10:00-14:00

Trasa: Polana Sportowa

Bieg:

 • 10:00 Rozpoczęcie imprezy
 • 10:45 Rozgrzewka
 • 11:00 Marsz nordic walking oraz bieg - dystans 2.5 km (od 15 roku życia)
 • 11:30 Biegi dzieci – 200 m (0-6 lat), 400 m (7- 10lat), 600 m (11- 14 lat)
 • 11:50 Rozgrzewka
 • 12:00 Marsz nordic walking oraz bieg - dystans 5 km (od 15 roku życia)
 • 13:30 Dekoracje
 • 13:30 – 14:00 Wspólne grillowanie

Piknik Europejski:

 • 11:00 Warsztat: Wolontariat lokalnie i międzynarodowo (prowadzące: Kasia Michałek, Ewelina Sobecka / Stowarzyszenie Polites)
 • 12:00 Warsztat: Europejski Korpus Solidarności (prowadząca: Kamila Bieniecka / Sekretariat ds. Młodzieży WZ)

Rejestracja: www.protiming24.pl/startmeta

Warsztaty

Warsztat: Wolontariat lokalnie i międzynarodowo (prowadzące: Kasia Michałek, Ewelina Sobecka / Stowarzyszenie Polites):

Niedzielny warsztat będzie okazją do porozmawiania o wolontariacie lokalnym i międzynarodowym. Kasia i Ewelina przybliżą, co można robić w Szczecinie, w jakich organizacjach i instytucjach można działać oraz o czym należy pamiętać rozpoczynając swoją wolontariacką przygodę. Przedstawią ofertę skierowaną do społeczności lokalnej, w tym warsztaty, szkolenia, spotkania, opcje aktywności wolontariackiej w ramach działań Pierwsza Pomoc w Lekcjach, Starszy Brat Starsza Siostra. Dodatkowo, opowiedzą o wolontariacie europejskim realizowanym w Stowarzyszeniu POLITES w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności. Organizacja od lat gości i wysyła młode osoby na międzynarodowe projekty wolontariackie. Zapraszamy do udziału!

Warsztat: Europejski Korpus Solidarności (prowadząca: Kamila Bieniecka):

Scenariusz warsztatów został opracowany głównie z myślą o młodzieży w wieku 17-30 lat, w tym takiej, która już za chwilę będzie decydować o swojej przyszłości. Przyszłości w Unii Europejskiej. Studia? Praca? Gap year? To pytania, które zadaje sobie niemal każdy osiemnastolatek. Praca społeczna i uczestnictwo w projektach młodzieżowych - to możliwości zdobywania doświadczeń, z których każdy młody człowiek stojący u progu swojej dorosłości powinien sobie zdawać sprawę.

Europejski Korpus Solidarności dostępny jest dla osób od 18 do 30 roku życia, zatem z warsztatów skorzystać mogą również osoby starsze, takie, które kończą studia lub szukają różnych doświadczeń edukacyjnych i zawodowych.

Stoiska informacyjne:

Stoisko informacyjne: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin

Celem działalności Punktu jest przede wszystkim przybliżenie Unii Europejskiej obywatelom naszego regionu, zwiększenie ich świadomości o możliwości partycypowania w podejmowaniu decyzji na najwyższym szczeblu, przekazywanie opinii społeczeństwa do instytucji europejskich oraz pomoc w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące klientów pytania.

Prowadzimy lekcje europejskie w szkołach, organizujemy wydarzenia o tematyce europejskiej na uczelniach, w bibliotekach i innych przestrzeniach publicznych.

Więcej informacji: TUTAJ

Stoisko informacyjne: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie

Główny Punkt Informacyjny Fundusze Europejskich w Szczecinie to miejsca, w których można uzyskać informacje o Funduszach Europejskich. I to nie tylko o dofinansowaniach, ale i np. bardzo atrakcyjnych pożyczkach (udzielanych na o wiele lepszych warunkach niż w banku!). Co najważniejsze, pomoc, którą oferują pracownicy punktów, jest całkowicie darmowa.

Punkt dostępny jest we wszystkie dni robocze i oferuje:

 • konsultacje telefoniczne, mailowe oraz w siedzibach punktów w zakresie znalezienia źródeł dofinansowania pomysłów, pomocy beneficjentom Funduszy Europejskich w przy realizacji, rozliczaniu projektów,
 • publikacje dotyczące Funduszy Europejskich,
 • udział w szkoleniach, warsztatach, spotkaniach informacyjnych.

Więcej informacji: www.rpo.wzp.pl / www.funduszeeuropejskie.gov.pl

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce