Ponad 8 tys. finiszerów Runmageddonu Wrocław [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 15/04/2019 - 10:07

Ponad 8 tys. osób wystartowało w Runmageddonie Wrocław. Trasy tej edycji urzekły zróżnicowaniem przeszkód i dobrym biegowym terenem - informują organizatorzy w komunikacie prasowym. Podczas weekendowanego wydarzenia reaktywowany został Runmageddon Games, a organizator ekstremalnego wyzwania obchodził 5 urodziny.

W sobotę 13 kwietnia niespełna 4 tys. osób stanęło na starcie formuły Rekrut i zdecydowało się pokonać 6-kilometrowy tor z trzydziestu przeszkód. Startujący rozpoczynali swoją przygodę z ujeżdżalni i tam ją kończyli, ale zanim dobiegli do mety czekała ich ekstremalna przygoda. 

Wspinali się na wysokie ścianki, na drewniane domki, ślizgali się na  „Zjeżdżalni”, wskakiwali do  Indiany XXL, czołgali pod zasiekami. Pokonanie każdej z tych przeszkód było niezwykłym wyzwaniem. Jednak dzielni Runmageddończycy, mimo niskiej, jak na kwiecień, temperatury  triumfowali mokrzy i podekscytowani swoim sportowym osiągnięciem.

- To było naprawdę coś. Nie przypuszczałam, że to zrobię, ale udało się pokonałam wszystkie przeszkody, jedne mniej, drugie bardziej. Ale próbowałam i nie wystraszyła mnie nawet Lodowa. Było nieziemsko, a teraz mogą już cieszyć się swoim medalem, determinacją i odwagą. Jestem prawdziwą Runmageddonką! - wołała radośnie Agnieszka tuż za linią mety.

Niedziela przywitała Runmageddończyków cieplejszą temperaturą. O godzinie 8:30 wystartowała pierwsza seria 3-kilometrowej formuły Intro z 15 przeszkodami. Na starcie pojawiły się osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Runmageddonem, zaś o 11:20 rozpoczeły się starty najdłuższej formuły 12 kilometrowego Classic’a najeżonego 50 przeszkodami.

Dużą popularnością cieszył się także Runmageddon Kids, dzieci zarówno w chłodną sobotę jak i słoneczną niedziele pokonywały trasę 1 kilometra najeżonego około 10 przeszkodami. Mali bohaterowie przeskakiwali przez doły, wspinali się na ścianki, biegli małą rzeką oraz zjeżdżali na wodnej zjeżdżalni. Pełni determinacji dobiegali do mety, gdzie czekał na nich medal Runmageddonu Kids.

- Na początku, mój syn był lekko onieśmielony, ale po 100 metrach zaczął podążać za kolegami i koleżankami i nawet ich wyprzedzał. Był szczęśliwy , mokry i brudny. Poradził sobie z jego pierwszym sportowym wyzwaniem i zadowolony otrzymał medal małego Runmageddończka - mówi mama Teo, który pierwszy raz wystartował w formule Kids w grupie wiekowej 4-5 lat.

Ostra rywalizacja do ostatniej sekundy - Runmageddon Games

Niezwykle widowiskowa, mordercza konkurencja sportowa wymagająca siły, zwinności i wytrzymałości, tak określić można to, co zadziało się na torze historycznego, urodzinowego Runmageddonu Games. Po trzech latach Runmageddończycy mieli okazję zmierzyć się na specjalnie przygotowanym, krótkim, bo około 50 metrowym torze z 10 przeszkodami.

Zadaniem zawodników było pokonanie odcinka w dwie strony w jak najszybszym czasie. Musieli wspiąć się na linę, na skośną ściankę, pokonać „Harfę”, „Rig”, „Combosa” oraz „Hope to Rope”. Odbyć spacer z obciążeniem, przerzucać wielkie opony i przeczołgać się pod zasiekami. Liczył się czas. W sobotę finałowa rywalizacji toczyła się między Tomaszem Prykowskim reprezentantem Runmageddonu a mistrzem dziesięciu edycji Runmageddon Games w latach 2015-2016 Wojciechem Sobierajskim.

Po zaciętej walce wygrał Tomasz Prykowski. W niedzielę na starcie finału stanęli bracia: starszy Wojciech i młodszy Bolek Sobierajski, którzy rywalizowali ze sobą o pierwsze miejsce. Zażarta walka miedzy nimi toczyła się do ostatniej sekundy. Finalnie zwyciężył Wojciech Sobierajski, wracając tym samym na tron jako mistrz Runmageddonu Games.

Najlepsi z najlepszych - Seria Elite

W sobotę, zawodowcy, dla których Runmageddon to prawdziwa, sportowa rywalizacja ścigali się na trasie 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Tego dnia najlepszymi okazali się być z mężczyzn: Wojciech Wojtyszyn (xRunners), Wojciech Brzoskwinia (Husaria Race Team), Kamil Urbański (Nextreme).  Wśród kobiet wygrały, kolejno: Aleksandra Grobelna (xRunners), Iza Wysłuch (xRunners) i Paulina Gawroniuk (Ex team).

Drugiego dnia profesjonalni biegacze przeszkodowi stanęli przed zadaniem pokonania formuły Classic 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. Najszybszymi byli: Tomasz Oślizło (Husaria Race Team), Tomasz Krawczyk (Husaria RT), Mateusz Salamon (Power Training). Wśród Pań triumfowały reprezentantki xRunners, najlepsza okazała się być Aleksandra Grobelna, zaś drugie miejsce zajęła Iza Wysłuch.

Podczas Runmageddonu Wrocław, organizator zapowiedział, że jeszcze w tym roku cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami powróci do Wrocławia i otworzył zapisy na Finał Ligii Runmageddonu Wrocław, który odbędzie się w dniach 19-20 października br.Ponad 8 tys. osób wystartowało w Runmageddonie Wrocław. Trasy tej edycji urzekły zróżnicowaniem przeszkód i dobrym biegowym terenem - informują organizatorzy w komunikacie prasowym. Podczas weekendowanego wydarzenia reaktywowany został  Runmageddon Games, a organizator ekstremalnego wyzwania obchodził 5 urodziny.

źródło: Runmageddon


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce