Portugalczycy zapraszają Mastersów. Powalcz o medale ME


Opublikowane w czw., 05/12/2019 - 09:50

Wczesną wiosną przyszłego roku Portugalia dwukrotnie będzie gościła sportowców w weku 35+ rywalizujących o tytuły mistrzów Starego Kontynentu Masters.

W dnach 15 - 22 marca na północy tego kraju, a konkretnie w Bradze, odbędzie się 13. edycja Halowych Mistrzostw Europy Masters. Program imprezy to pełny przekrój konkurencji lekkoatletycznych.

Podczas ubiegłorocznych tegorocznych HME w Madrycie Polacy zdobyli 43 medale - 16 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych. Joanna Balcerzak (W40) i Wojciech Seidel (M65) wygrywali w biegu na 60 m, a Henryk Szymura - w biegu przez płotki. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła siódme miejsce. Ustanowiono 15 halowych rekordów Polski

Aż 43 medale polskich mastersów na HME w Madrycie!


Od 2 do 4 na Maderze - słynnym archipelagu położonym na Oceanie Atlantyckim, odbędą się 17. Mistrzostwa Europy Non-Stadia Masters. Czempionat zagości na bardzo popularnej wśród turystów z całego świata wyspie Madera, a jeszcze konkretniej w stolicy archipelagu, czyli Funchal. Jako ciekawostkę warto nadmienić, że to właśnie z tego miasta pochodzi jeden z najbardziej znanych sportowców na świecie, piłkarz Cristiano Ronaldo.

W ubiegłorocznych ME Non-Stadia Masters w hiszpańskim Alicante wystąpiło w sumie pięcioro Polaków, którzy rywalizowali ze zmiennym szczęściem.

ME Masters Non Stadia: Trzy medale Polaków!

źródło: PZLAM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce