Potrójny rekord świata w biegu na bieżni mechanicznej!


Opublikowane w wt., 21/01/2020 - 09:35

286,8 km przebiegł Zoltán Csécsei w ciągu 24 godzin na bieżni mechanicznej. Poprzedni rekord świata Węgier pobił aż o 22 kilometry!

Przy okazji Csécsei ustanowił jeszcze dewa inne rekordy. W ciągu 12 godzin przebiegł 155,32 km, co  też jest najlepszym osiągnięciem w tej konkurencji. Węgier pobił też rekord na 100 mil. By je przebieg potrzebował 18 godzin i 27 minut. Te nowe osiągnięcia będą tż wpisane do księgi rekordów Guinnessa.

Csécsei zaczął biec w niedzielę o godz. 18. Za cel uznał właśnie rekordy świata w biegu przez 24 godziny, 12 godzin i na 100 mil. Wszystkie w świetnym stylu zrealizował.

Trener Węgra stwierdził, że jego podopieczny miał biec jak najszybciej, ale pamiętać o bezpieczeństwie i polegać na osobistych odczuciach. Im bliżej końca 24 godzin, tym miał zacząć zwalniać i obniżać tętno.

W ostatniej godzinie do Csécsei dołączył Tamas Bodis, mistrz Węgier w biegu 24–godzinnym i zwycięzca zeszłorocznego Spartathlonu.

Jak dodał szkoleniowiec Węgra atak na rekord świata nie był najważniejszym celem dla Csécsei. Zawodnik przygotowuje się bowiem do sezonu i biegów ultra. Tygodniowo pokonywał około 200 km, a w okresie świątecznym zwiększył kilometraż do 250 km.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce