Powiat Nowosądecki honoruje biegaczy! Gratulujemy!

Opublikowane w czw., 01/12/2016 - 14:07

Koniec roku to zawsze czas podsumowań i plebiscytów. Cieszą wyróżnienia ogólnopolskie, przyznawane na wielkich galach, ale i te lokalne mają swoją wartość. Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy Wam przybliżyć tych biegaczy, tych trenerów i te nagrody, o których nie usłyszycie w telewizji czy radiu i dużych portalach.

Podczas dorocznego spotkania władz Powiatu Nowosądeckiego ze sportowcami, trenerami i osobami promującymi w regionie zdrowy styl życia, wręczono nagrody finansowe za wybitne osiągnięcia. Wśród wyróżnianych sportowców znalazła się m.in. biegaczka Anna Bodziony.

Pani Anna podczas Mistrzostw Europy INAS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych) wywalczyła złoty medal w biegu na 5000m, a na 3000m była druga. Z kolei w Krynicy-Zdroju, podczas Festiwalu BIegowego nasza bohaterka zajęła trzecie miejsce w Koral Maratonie. Dodajmy, że mieszkanka Niskowej jest też mistrzynią świata w półmaratonie z 2015 roku.

Nagrodę otrzymał także lekkoatleta Patryk Marmon - zawodnik UKS Budowlani Nowy Sącz. Do jego największych osiągnięć należy halowe mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych na dystansie 1500m. Zajmował też piąte miejsce w biegu na 800m w międzynarodowych zawodach w Bratysławie pn. „Olimpijskie Nadzieje”.

W Nowym Sączu wyróżniony został też klubowy kolega Marmona - Henryk Warzecha. To specjalista od biegów średnich i długich.

Z kolei nagrodę w kategorii trener roku otrzymał m.in. Jan Tomasiak, prezes Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro, dawniej skialpinista, a obecnie organizator wielu imprez sportowych jak np. Bieg Wierchami, Rodzinne Bieganie z Regattą czy Bieg Niepodległości.

W sumie w Nowym Sączu nagrodzonych zostało 15 osób, działaczy i animatorów, sportowców reprezentujących różne dyscypliny od kickboxingu, przez narciarstwo alpejski po biegi uliczne.