Powstaje film o ultramaratończykach. Możemy go wesprzeć przez Polak Potrafi

 

Powstaje film o ultramaratończykach. Możemy go wesprzeć przez Polak Potrafi


Opublikowane w śr., 05/08/2015 - 08:33

Na platformie Polak Potrafi ruszyła właśnie akcja crowdundingowa, której celem jest zebranie funduszy na dokończenie dokumentu „Biegacze” w reżyserii Łukasza Borowskiego. „Biegacze” - jak wyjasniają twórcy obrazu - to pierwszy polski film dokumentujący nowy, społeczny fenomen, który ogarnia coraz większą rzeszę fanów i wyznawców.

– Nasi bohaterowie to ultramaratończycy, którzy organizują swoje życie wokół tej niezwykłej pasji - Agata Matejczuk, Michał Kiełbasiński, Wiesław Macherzyński i Jarosław Feliński. W lipcu 2014 towarzyszyliśmy z kamerą uczestnikom Biegu Siedmiu Szczytów, gdzie udało nam się zarejestrować niesamowity wysiłek, walkę z własnymi słabościami oraz ekscytację, jaka towarzysz naszym bohaterom.

Zobacz zwiastun:

Produkcję realizuje Wajda Studio, założone przez Andrzeja Wajdę i Wojciecha Marczewskiego. Projekt wspiera Telewizja Polska i Program 2. Zbiórka na Polak Potrafi ruszyła 29 lipca i można ją wesprzeć do 12 września.

– Mamy 45 dni na zebranie 32 000 zł na dodatkowe zdjęcia oraz postprodukcję naszego filmu. Pomóc w produkcji filmu może każdy z nas wpłacając pieniądze poprzez platformę Polak Potrafi. Każdy donator zostanie nagrodzony, w zależności od przeznaczonej na projekt kwoty otrzyma m.in. podziękowania od ekipy,oficjalne gadżety filmowe takie jak plakaty i kubki, możliwość uczestniczenia w dodatkowych zdjęciach i specjalnym spotkaniu z bohaterami filmu oraz oficjalny zestaw sportowy filmu „Biegacze”, DVD z filmem czy umieszczenie nazwiska jako sponsor lub koproducent filmu.

O filmie:

– Jak wygląda życie ultramaratończyków? Co zyskują, a co muszą poświęcić dla sportu? Dlaczego manager wielkiej korporacji lub matka trójki dzieci raz po raz sprawdzają, do czego zdolny jest ich organizm? Czy bieg może pomóc w walce z codziennymi trudnościami?

Ekstremalny bieg, który przedstawiamy w naszym filmie trwa nieprzerwanie 52 godziny, podczas których biegacze pokonują ponad 240 kilometrów. Po kilku godzinach pojawiają się kontuzje i odwodnienie. Po 24 godzinach niektórzy uczestnicy doświadczają halucynacji. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. W jej poszukiwaniu wkrótce ruszają na kolejny bieg. Podczas maratonu czują, że żyją naprawdę.

Nasz film sprawi, że staniesz się niejako uczestnikiem jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Dzięki nam poczujesz niezwykłe emocje, jakich doświadczają nasi bohaterowie podczas ekstremalnego biegu. „Biegacze” to dokument nie tylko dla tych, którzy kiedykolwiek doświadczyli wolności, jaką daje bieganie, ale dla wszystkich którzy wiedzą, jak to jest zmierzyć się z samym sobą.

Co już zrobiono?

– W lipcu 2014 towarzyszyliśmy z kamerą uczestnikom Biegu Siedmiu Szczytów, w którym co roku startuje około 200 osób. Ekstremalna trasa liczy 240 km i przebiega przez masyw siedmiu szczytów pasm górskich zaliczanych do Korony Gór Polski. Unikalne zdjęcia dokumentalne uchwyciły atmosferę, jaka towarzyszyła biegaczom przed i podczas biegu. Udało nam się zarejestrować niesamowity wysiłek, walkę z własnymi słabościami oraz ekscytację, jaka towarzysz naszym bohaterom.

Na co pójdą pieniądze?

– Aby dokończyć dokument „Biegacze” musimy zrealizować dodatkowe zdjęcia ilustrujące życie naszych ultramaratończyków. Chcemy pokazać ich nie tylko w trakcie biegu, ale także w ich domach, pracy i wszystkich sytuacjach, które są dla nich istotne. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć pierwszą w Polsce produkcję dokumentalną, która ukazuje rzeczywistość ludzi ogarniętych pasją biegania. Za każdym z naszych bohaterów kryje się bowiem unikalna opowieść o pokonywaniu własnych słabości. Fundusze, które mamy nadzieję zebrać, przeznaczymy również na postprodukcję filmu, montaż i udźwiękowienie.

Profil projektu w serwisie Polak Potrafi: KLIKNIJ

Fanpage filmu: KLIKNIJ

red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce