Powstała Super Liga Triathlonu. Wyższy poziom dyscypliny

 

Powstała Super Liga Triathlonu. Wyższy poziom dyscypliny


Opublikowane w pon., 13/02/2017 - 12:01

Wysokie nagrody finansowe, plejada gwiazd na starcie i transmisje w telewizji. Tak w skrócie wyglądają założenia Super Ligii Triathlonu , którą ogłoszono 10 lutego w Singapurze. Pierwsza odsłona pokazywana widzom stacji Fox Sport i Eurosport odbędzie się 17 marca na Hamilton Island w Australii.

Do udziału w przedsięwzięciu, które ma zwiększyć popularność triathlonu i jego atrakcyjność dla kibiców, organizatorzy zaprosili takich zawodników jak Alistair Brownlee - dwukrotny mistrz olimpijski, Jonathan Brownlee - podwójny medalista olimpijski, Javier Gomez Noya - pięciokrotny mistrz świata i Mario Mola - aktualny mistrz świata. Trzon Super Ligii ma stanowić 25 triathlonistów, którzy już podpisali stosowne kontrakty z nowym cyklem. W tej grupie nie ma niestety polskich zawodników.

Gwiazd triathlonu nie brakuje również wśród organizatorów. Jednym z inicjatorów Super Ligii jest Chris McCormack - mistrz świata na dystansie długim i dwukrotny mistrz świata Ironmana (2007 i 2010).

- Wszystkie wyścigi będą transmitowane na żywo w telewizji i na naszych platformach cyfrowych. Zarówno zawody, jak i przekaz będą się koncertować na tym, co kibice, chcą oglądać. Zawody to przede wszystkim akcja, ale będziemy też opowiadać o tym, co się dzieje za kulisami. Nie myślcie, że sportowcy, to jedna, szczęśliwa rodzina. Pokażemy rywalizację i osobiste starcia. Kibiców zabierzemy głębiej do tego wewnętrznego świata niż kiedykolwiek wcześniej - zapowiada Chris McCormack.

Super Liga Triathlonu ma być pełnym akcji, dynamicznym wydarzeniem, a sama rywalizacja ma się toczyć w trzech formatach. Atrakcją dla kibiców mają być rundy wymuszające wielokrotne zmiany sprzętu. Magnesem dla najlepszych zawodników są nagrody, których pula wynosi 1,5 ml dolarów! Zwycięzca pierwszego wyścigu otrzyma 100 tys. dolarów!

Strona projektu: https://superleaguetriathlon.com

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce