Poznań: Pobiegnij dla Michała i pomóż. "Ostatnia szansa"


Opublikowane w śr., 22/02/2017 - 09:51

W sobotę 22 kwietnia grupa społeczników organizuje na terenie Kampusu Politechniki Poznańskiej charytatywny "Bieg dla Michała". Włączając się w wydarzenie pomagamy.  - Będziemy zbierać pieniądze na walkę Michała z SLA, ale przede wszystkim chcemy pokazać, że wspieramy go w walce z chorobą i że nie jest sam - wyjaśnia Pamela Gospodarczyk, koordynator „Biegu dla Michała”. 

Michał Łuczak został uwięziony we własnym ciele które odmawia wszystkiego. Kiedyś było zupełnie inaczej.

- Zawsze uśmiechnięty, otoczony przyjaciółmi współzałożyciel zespołu muzycznego. Po studiach na poznańskiej politechnice rozwijał firmę i jednocześnie sprawował rolę troskliwego ojca dla swojej ukochanej córeczki. W maju „coś” zaczęło się dziać. Lekki niedowład prawej nogi. Potem niemoc sięgnęła po rękę. Z jednej strony ciała osłabienie przeszło na drugą. Październik był miesiącem ostatecznej diagnozy. SLA – stwardnienie zanikowe boczne. Choroba postępuje nadzwyczaj szybko, ma postać bardzo agresywną - opisują organizatorzy "Biegu dla Michała" 

- Michał daje z siebie wszystko mimo, że cierpi z powodu skurczy wszystkich mięśni. Doprowadzając do porażenia nerwów odbiera władzę nad ciałem, ale nie hamuje bólu. Niezdolny do samodzielnego funkcjonowania Michał walczy z całych sił. Nie może sam wstać i zmienić pozycji, nie może przejść kilku kroków bez pomocy drugiej osoby i chodzika. Jest pod stałą opieką bliskich, lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy z hospicjum. Każdego dnia przychodzi trzech rehabilitantów, by zatrzymać to, co jeszcze nie zostało stracone - podkreślają.

W wymiarze sportowym "Bieg dla Michała" to asfaltowa "piątka". Na terenie Kampusu Piotrowo organizatorzy wyznaczyli płaską pętlę o długości 1,6 km, którą można pokonać 1, 2 lub 3 razy. 

Bieg organizowany jest dla 500 osób. Koszty organizacyjne pokrywają sponsorzy, więc kwota wpisowego jest w całości przeznaczona dla Michała. Pieniądze należy wpłacać bezpośrednio poprzez stronę fundacji SiePomaga www.siepomaga.pl/biegdlamichala klikając przycisk Wesprzyj, następnie:

1. wpisując kwotę wsparcia minimum 80 zł,

2. określając swój udział w akcji i słowa wsparcia dla Michała w polu Słowa wsparcia:

- osobisty udział w biegu wpisujemy „Wojownik/Wojowniczka Drużyny Arniego” + słowa wsparcia
- bez osobistego udziału w biegu wpisujemy "Dobrodziejka /Dobrodziej Arniego" + słowa wsparcia

3. w polu podpis wpisując obowiązkowo swoje imię i nazwisko.

4. Osoby które osobiście wezmą udział w biegu („Wojownik/Wojowniczka Drużyny Arniego”) - po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty z adresu siepomaga@siepomaga.pl proszone są o przekazanie otrzymanego maila na adres zgloszenia@biegdlamichala.pl - będzie to traktowane jako ostateczne zgłoszenie i chęć udziału w biegu.

Organizatorzy nagrodzą osobę, która przekaże najwyższą kwotę wpisowego na bieg, poprzez możliwość wejścia na plan serialu "Druga szansa".

Wpisowe jest wysokie, ale i potrzeby chorego są ogromne. Podanie komórek embrionalnych do rdzenia, to ostatnia znana nam broń, jaka pozostała Michałowi do walki z SLA. Terapia jest droga, a ostatnie dwa lata pochłonęły wszystkie oszczędności rodziny. Miesięczne leczenie Michała, aby utrzymać go w jak najlepszym stanie kosztuje 15 000 złotych. - Dużo, ale pożegnać się z życiem ze względu na pieniądze, to jeszcze więcej - wskazują organizatorzy.

Organizatorem jak i inicjatorem "Biegu dla Michała" jest przyjaciel chorego – Szymon Dorna. Imprezę wspierają Koło Naukowe Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej i Agencja eventowa BE4U. 

Bieg dla Michała w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce