Poznań rusza na Dziewiczą Górę. Dołączysz?


Opublikowane w czw., 27/03/2014 - 09:11

W sobotę 29 marca wielkopolscy biegacze rozruszają Dziewiczą Górę. Wszystko w ramach cyklu Dziewicza Góra Biega, obejmującego trzy imprezy. Do wyboru są dystanse 5 i 10 km.  

Impreza dedykowana jest tym biegaczom, którzy mają już dosyć miasta. Niemniej samo miejsce rozgrywania zawodów oddalone jest zaledwie 14 minut jazdy samochodem od stolicy Poznania. Organizatorzy zawodów chcą pokazać, że także w tej części kraju można znaleźć miejsca idealnie nadające się do biegania górskiego.

– W Poznaniu jest teraz coraz więcej biegów, ale wszystkie koncentrują się na terenie płaskim, nie mają przewyższeń. Dziewicza Góra, oddalona ok. 10 km od naszego miasta, oferuje wymagające warunki. Już nawet jedna pętla w naszym biegu jest stawia spore wymagania. Jest naprawdę trudna – tłumaczy Łukasz Nowacki, organizator cyklu.

Z uwagi na „pierwszy etap pierwszej edycji imprezy” organizatorzy nie spodziewają się wysokiej frekwencji. – Na razie wielkiego zainteresowania nie ma. Jednak jeśli przyjedzie do nas 100 osób, dzieci, młodzież, to będzie dla nas znak, że warto tę imprezę robić i promować to miejsce. Dodatkowo będzie to dla nas lekcja organizacyjna – opowiada organizator. Zachęcając do startu dodaje, że na najlepszych zawodników całego cyklu czekać będą wartościowe nagrody i medale.

Sam cykl jest rozgrzewką przed dalszymi planami organizatorów. Już jesienią ma ruszyć kolejna impreza. Oprócz tego prowadzone mają być tu treningi. – Chcemy zjednoczyć wokół tej góry biegowe społeczeństwo Poznania i okolic. Są tu niesamowite tereny. Chcemy organizować tu różne konkursy, np. na najszybsze zdobycie szczytu itp. Póki co działamy, by to wszystko rozruszać. Pomysłów nam nie brakuje – zapewnia Łukasz Nowacki.

Biuro sobotnich zawodów zlokalizowane na dawnym parkingu leśnym Nadleśnictwa Łopuchówko, pod Dziewiczą Górą, i będzie czynne w dniu zawodów godz. 8:30 – 10:45). Start biegów głównych – 5 i 10 km, nastąpi o godz. 11:00. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dzieci i młodzieży.  

Organizator:

http://dziewiczagorabiega.pl

Regulamin:

http://dziewiczagorabiega.pl/regulamin

Zgłoszenia:

http://dziewiczagorabiega.pl/formularz-zgloszeniowy/   

Dojazd:

http://dziewiczagorabiega.pl/dojazd/

Harmonogram biegów:

1 Bieg – 29 03 2014
2 Bieg – 10 05 2014
3 Bieg – 14 06 2014

Opłata:

Jeden bieg - 20 zł

Jeden bieg w dniu zawodów - 25 zł

Opłata za 3 biegi - 50 zł

RZ

Fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce